Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Tadeusz Rydzyk jest bacznym widzem TVP i ostatnio na Jasnej Górze podzielił się z wiernymi obrzydzeniem, jakie wywołały w nim wątki gejowskie w filmie „Kogel Mogel 3” oraz w serialu „Stulecie Winnych”. Ja jestem za gejami. Nie dość, że zostawiają nam więcej dziewczyn, to jeszcze podbierają im kolesi.

Andrzej Grabowski poinformował swoich fanów, że od momentu, w którym wcielił się w postać Jarosława Kaczyńskiego w filmie „Polityka”, jego występy zaczęły być odwoływane. Mnie to nie zaskakuje. My w latach 2007–15 też odwoływaliśmy Jarkowi występy.

• Od czasu ślubu i wesela syna Zenona Martyniuka trwa medialna debata o jego separacji i rozwodzie. I wreszcie stało się. Daniel Martyniuk ogłosił rozwód. Gdy słucha się jego wypowiedzi, przychodzi na myśl ośla ławka. I on siedzący zaraz za nią.

Roman Giertych poinformował, że Dorota Doda Rabczewska przegrała sprawę ze swym byłym narzeczonym Emilem Haidarem i musi zapłacić 5 tys. za groźby karalne pod jego adresem. Najgorsza groźba karalna, jaką słyszałem, to: „I nie opuszczę cię aż do śmierci”.

• Ruszyły zdjęcia do nowego serialu pt. „Król”. Jest on ekranizacją głośnej powieści Szczepana Twardocha. Główną rolę zagra Michał Żurawski, a dzisiejsza Łódź zagra przedwojenną Warszawę. Niestety, ostatnie miasto, które mogło zagrać dzisiejszą Łódź, spalili wikingowie.

Legia Warszawa w ramach Ligi Europy zremisowała na wyjeździe z wicemistrzem Gibraltaru, półamatorskim zespołem Europa FC. Powoli nasze sukcesy sportowe w Europie zaczynają doganiać europejskie sukcesy Beaty Szydło.

• Amerykańska wokalistka Miley Cyrus umieściła na swym Instagramie filmik, w którym Edyta Górniak tańczy do jej najnowszego przeboju. I w ten sposób 100 mln ludzi dowiedziało się, że jest taka jedna diva, która największe sukcesy odnosi, nie śpiewając.

• 14-letnia wokalistka Roksana Węgiel idzie jak burza. Nastolatka planuje wypuścić własną linię ubrań dla rówieśników. Gratuluję inicjatywy. Jak widać, biznes oparty na węglu to nasza narodowa specjalność.

• Już wkrótce premiera polskiego filmu pt. „Nieznajomi”. Jest to remake włoskiego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. W rolach głównych Tomasz Kot, Aleksandra Domańska i Kasia Smutniak. Jest to opowieść o tym, że komórki płciowe też czasem mają fatalny zasięg.

Agnieszka Szulim-Starak nie poprowadzi nowej edycji programu „AzjaExpress”. Jej miejsce ma zająć trenerka kulinarna i coach zdrowia Daria Ładocha. Zdrowie to dobry wybór. Podczas ostatniej edycji kilku widzów mogło poczuć się gorzej.

Krystyna Pawłowicz ogłosiła, że jesienią odchodzi z polityki i skoncentruje się na radiu Tadeusza Rydzyka. Justyna Steczkowska napisała nawet piosenkę o tej współpracy – „Dziewczyna szamana”.

Joanna Przetakiewicz poprowadzi nowy talk-show „Joanna Happy Hour”. Reżyserem i współprowadzącym będzie Rinke Rooyens. Program ma opowiadać o miłości, relacjach oraz związkach. To nie mój klimat. Ostatnio zapytałem swoją dziewczynę, czy pamięta, jacy byliśmy szczęśliwi rok temu. Ona na to, że rok temu się nie znaliśmy. No właśnie.

• Z okazji premiery nowej wersji bajki „Król Lew” siostry Przybysz, Krzysztof Zalewski i Mela Koteluk zaśpiewali polską wersję hitu Eltona Johna „Miłość rośnie wokół nas”. Ma w sobie coś z bajki. Słuchający go pragnie, żeby przynajmniej dobrze się skończył.

Katarzyna Bujakiewicz i Agnieszka Więdłocha wystąpiły w reklamie żelu nawilżającego Garnier. Z filmu reklamowego nie wynika, czy krem jest z filtrem, ale jednoznacznie odpowiada na pytanie, czy z filtrem był operator.

• Do najbliższego numeru „Gazety Polskiej” ma zostać dołączona nalepka z napisem „Strefa wolna od LGBT”. Chętnie bym zrobił nalepkę „Strefa wolna od Tomasza Sakiewicza”, ale biorąc pod uwagę jego gabaryty, to coraz trudniejsze.

Bartłomiej Misiewicz domaga się sądowego wstrzymania dystrybucji filmu Patryka Vegi „Polityka” i kategorycznego usunięcia scen z nim związanych. Nareszcie. Nareszcie Bartek zrobił też coś i dla innych.

Polityka 30.2019 (3220) z dnia 23.07.2019; Kultura; s. 77
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną