Kultura

Sceny ciszy

Czy wrócą letnie koncerty i festiwale

Niezwykły bańkowy koncert The Flaming Lips w Oklahomie. Niezwykły bańkowy koncert The Flaming Lips w Oklahomie. The Flaming Lips / Youtube
Co uda się uratować z tegorocznego lata koncertowego? Chaotycznie prowadzony program szczepień budzi w branży rozrywkowej poważne obawy, że niewiele.
Przetestowana na covid 5-tysięczna publiczność grupy Love of Lesbians, Barcelona.Pau Vventeo/Europa Press/Getty Images Przetestowana na covid 5-tysięczna publiczność grupy Love of Lesbians, Barcelona.

Z koncertowego świata dochodzą oznaki życia. Można na przykład kupić bilet na występy Dawida Podsiadły, zaplanowane na koniec kwietnia w Toruniu. Albo na Krzysztofa Zalewskiego w Warszawie. Ale to fatamorgana. – To, że impreza figuruje w kalendarzu, wcale nie znaczy, że się odbędzie – informuje pracownica infolinii internetowej platformy Alebilet.pl. – To znaczy wiadomo już, że się nie odbędzie, bo przepisy nie pozwalają – precyzuje. Kupując dziś bilet, należy więc oczekiwać informacji o nowej dacie wydarzenia.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Kultura; s. 106
Oryginalny tytuł tekstu: "Sceny ciszy"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Wyrzucona ze szkoły za poglądy. Gdzie się podziało katolickie miłosierdzie?

17-letnią działaczkę Młodej Lewicy relegowano tuż przed klasyfikacją, dzień po wezwaniu na przesłuchanie w sprawie rzekomej organizacji Strajków Kobiet. Jak ma zaliczyć rok szkolny – dyrekcja nie raczyła poinformować.

Mateusz Witczak
05.05.2021