Książki

Inaczej w Raju

Muzyka w Raju, znaczy - w Paradyżu

Rewolucja w Paradyżu! Na festiwalu Muzyka w Raju (16–22 sierpnia) po raz pierwszy nie wystąpi orkiestra barokowa Arte dei Suonatori...

Rewolucja w Paradyżu! Na festiwalu Muzyka w Raju (16–22 sierpnia), odbywającym się jak zawsze w pięknym barokowym kościele pocysterskiego opactwa (dziś seminarium duchownego) Gościkowo-Paradyż, po raz pierwszy nie wystąpi orkiestra barokowa Arte dei Suonatori, która zawsze pełniła tu role gospodarza i orkiestry festiwalowej.

Tym razem główną orkiestrą barokową będzie zespół Le Parlement de Musique ze Strasburga, który w tym roku obchodzi 20-lecie. Jednak nie tylko muzyka francuskiego baroku będzie tu rozbrzmiewać; pojawią się też Skandynawowie z zespołu Gáman, wykonujący nie tylko muzykę artystyczną, ale i ludową, oraz międzynarodowe Ensemble Peregrina (na którego czele stoi Polka Agnieszka Budzińska-Bennett) i Ensemble Faenza, wykonujące muzykę średniowiecza; przyjedzie też stały gość – klawesynistka Aline Zylberajch.

Program bardzo wyrafinowany.

Informacje: www.muzykawraju.pl

Polityka 33.2010 (2769) z dnia 14.08.2010; Kultura; s. 47
Oryginalny tytuł tekstu: "Inaczej w Raju"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną