Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Dlaczego nie w Mrągowie?

◊ ◊ ◊ ◊ ◊

Jubileuszowa dwudziesta piąta edycja, poza regularnie eksploatowanymi przez ćwierćwiecze polskimi artystami country, oferuje wciśnięte na siłę w ramy festiwalu, zdumiewające w tym kontekście, podmioty wykonawcze takie jak Kapitan Nemo (!), grupa Łzy czy Cezary Cwał-Wiśniewski vel Michał Milowicz.

Jeżeli Piknik cierpi na brak funduszy i nie stać go na wielkie czy choćby średnie amerykańskie nazwiska, to przecież w USA mniej znanych, a zatem niedrogich, a przecież doskonałych okołocountrowych artystów jest zatrzęsienie. Zapytany przez znajomych o dowody, sięgnąłem na półkę i bez zwłoki zaprezentowałem pierwszą z brzegu formację The Two Timin‘ Three. To świetne trio kultywuje tradycje rockabilly i western swingu i zapewniam, że natychmiast rozgrzałoby chętną do zabawy publiczność w Mrągowie.

Jeżeli ktoś z Państwa ma ochotę we własnym zakresie pobawić się przy ich muzyce, to proszę rozejrzeć się za płytą zatytułowaną „Where Did You Sleep Last Night?” (około 18 dol. w USA). Dwie gitary, bas (bez perkusji!) i wokal, a zabawy tyle, że można zapomnieć o mrągowskiej mizerii.

The Two Timin‘ Three, Where Did You Sleep Last Night?, Vinylux 2005

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rząd tnie cesarki, choć Polki boją się rodzić naturalnie. Co się dzieje na porodówkach?

Polka idzie dziś po zaświadczenie od psychiatry nie tylko wtedy, kiedy potrzebuje aborcji, ale i po to, żeby zagwarantować sobie cesarskie cięcie. Rodzi w ten sposób już co druga. Eksperci WHO i ONZ przypatrują się tej sytuacji ze zdziwieniem, pytając, co właściwie dzieje się na polskich porodówkach?

Agata Szczerbiak
02.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną