Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Ballady i Romanse

Muzyka popularna 2011. Nominowane Ballady i Romanse

Ballady i Romanse, czyli siostry Wrońskie - z lewej Basia, z prawej Zuza. Ballady i Romanse, czyli siostry Wrońskie - z lewej Basia, z prawej Zuza. materiały prasowe
"Zazdroszczę im swobody, z jaką obracają się w świecie muzyki. Nie boją się niedoskonałości, błędu czy fałszu" - motywuje swój wybór Agnieszka Szydłowska.

wideo

Zespół założony w 2007 r. przez Zuzannę Wrońską (ur. w 1979 r. współtwórczynię zespołu Meble), do której dołączyła jej siostra Barbara (ur. w 1983 r., na fot. po lewej), wokalistka i liderka dwukrotnie nominowanego do Paszportów POLITYKI zespołu Pustki. Piosenki Ballad i Romansów są dziełem autorskim wykonawczyń. Zuzanna pisze teksty, produkcją zajmuje się Barbara, a muzykę tworzą obie. Do tej pory wydały dwie płyty – „Ballady i Romanse” w 2007 r. i „Zapomnij” w 2011 r.

***

Nominujący o Balladach i Romansach:

Zazdroszczę im swobody, z jaką obracają się w świecie muzyki. Nie boją się niedoskonałości, błędu czy fałszu. Mają talent, mają siebie. „Co było wielkie” do słów Miłosza to „moja” ich piosenka, zwłaszcza w koncertowej, „wschodniej” wersji.

Agnieszka Szydłowska

Ballady i Romanse są najważniejszym dziełem sióstr Wrońskich. Debiut wydały nie dzięki firmie fonograficznej, lecz dzięki galerii sztuki. To dla nich naturalne środowisko. Po tej płycie porównywano je do nowojorskich Coco Rosie. Trochę niesłusznie, ale ostatecznie na pełną artystyczną niepodległość wybiły się drugim albumem, tegorocznym „Zapomnij”. Inteligentne i przewrotne, czasem dowcipne, czasem ocierające się o groteskę i makabrę, ze swoistą dezynwolturą łączą alternatywny pop z poezją.

Robert Sankowski

Brawa za balladowość i romansowość – podwójnie ważną, bo współczesną.

Jacek Cieślak

Potrafią świetnie połączyć spontaniczność z profesjonalizmem oraz wrażliwość na poezję z czysto muzycznym feelingiem.

Grzegorz Brzozowicz

POWRÓT: Serwis Paszporty POLITYKI 2011

Polityka 51.2011 (2838) z dnia 14.12.2011; Paszporty Polityki; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Ballady i Romanse"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Każde „nie” to głos szatana. Przemoc księży egzorcystów wychodzi na światło dzienne

W czasie śledztwa zamiast skupić się na tym, że odebrano mi wolność i molestowano, zajmowano się udowodnieniem, czy umiem mówić po aramejsku. Gdyby zmienić słowa „oprawca ksiądz” na „oprawca mężczyzna”, optyka na to, co się stało, byłaby zupełnie inna – mówi Irena, egzorcyzmowana wbrew woli przez kilkunastu księży.

Agata Szczerbiak
13.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną