Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Małe Instrumenty

Muzyka popularna 2012. Nominowane Małe Instrumenty

Małe Instrumenty Małe Instrumenty Łukasz Rajchert / materiały prasowe
Za udowadnianie, że muzyka może być zarazem wesoła i poważna i że kryje się wszędzie. Za stworzenie odrębnego muzycznego świata, który wbrew pozorom swej osobności rozwija w komunikatywnej formie intuicje awangard modernizmu.
Okładka płyty „Antonisz”materiały prasowe Okładka płyty „Antonisz”

wideo

„Dziadowski blues” Małych Instrumentów

Założona w 2006 r. przez Pawła Romańczuka grupa wykorzystuje w swojej muzyce wszelkiego rodzaju małe urządzenia do generowania dźwięków: od dziecięcych zabawek po profesjonalne małe instrumenty. Oprócz założyciela w skład zespołu wchodzą: Marcin Ożóg, Tomasz Orszulak, Jędrek Kuziela i Maciek Bączyk. Dotychczas wydali trzy płyty: „Antonisz”, „Małe Instrumenty grają Chopina” i „Chemia i Fizyka”. Zajmują się także tworzeniem muzyki do filmów, spektakli teatralnych i reklam.

*

Nominujący o Małych Instrumentach:

Wrocławska grupa prowadzona przez Pawła Romańczuka tworzy muzykę za pomocą wszelakich obiektów, które są nieduże i emitują dźwięk – instrumentów, zabawek, przedmiotów codziennego użytku – poszukując nowych barw i przestrzeni w muzyce. Zadebiutowali własnymi aranżacjami muzyki do animacji Juliana Antonisza, później nagrali najlepszy album Roku Chopinowskiego, teraz zaprezentowali pierwszy zestaw własnych kompozycji. Na przekór konwenansom, gatunkom i podziałom na kulturę wysoką i niską, Małe Instrumenty udowadniają, że muzyka może być zarazem wesoła i poważna i że kryje się wszędzie.

Piotr Lewandowski

Polski zespół będący światowym ewenementem. Nazwa tłumaczy wszystko, na jego instrumentarium składają się grające zabawki z różnych epok, wykopaliska z pchlich targów i etniczne artefakty. Jest to wyzwanie do stworzenia odrębnego muzycznego świata, który wbrew pozorom swej osobności rozwija w komunikatywnej formie intuicje awangard modernizmu.

Rafał Księżyk

POWRÓT: Serwis Paszporty POLITYKI 2012

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Klasyki Polityki

Uczulenie na ludzi. Skąd się bierze ekstremalna nieśmiałość

Ekstremalna nieśmiałość – tak określa się fobię społeczną. To lęk przed byciem obserwowanym i ocenianym, przed kompromitacją i upokorzeniem. Dziś, gdy przez życie idzie się przebojem, musi być szczególnie dotkliwy. Mało teraz miejsca dla nieśmiałych.

Joanna Podgórska
17.09.2005
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną