Paszporty POLITYKI

Mariusz Adamiak

Kreator Kultury: Mariusz Adamiak

Polityka
W 1992 r. powołał nowy festiwal jazzowy Warsaw Summer Jazz Days.

Mariusz Adamiak, warszawianin od pokoleń, geograf z wykształcenia. W 1988 r. został szefem Jazz Klubu Akwarium, czyniąc z tego miejsca jeden z najbardziej znanych klubów jazzowych na świecie. W 1991 r. założył Agencję Akwarium, w ramach której zorganizowano ponad 100 wielkich imprez kulturalnych.

W 1992 r. powołał nowy festiwal jazzowy Warsaw Summer Jazz Days. Poprzez 11. edycji festiwal wypracował własną tożsamość artystyczną wpisując się do grona największych jazzowych festiwali Europy. W latach 1993–1996 wydawał magazyn o tematyce jazzowej „Jazz a Go Go”. W 1995 r. stworzył KOSMOS – program muzyczny przesyłany satelitarnie do 32 lokalnych rozgłośni radiowych. W 1997 r. zaczęło nadawać program dla mieszkańców Warszawy i Krakowa kierowane przez niego Radio Jazz.

Wszyscy znają największy festiwal na świecie – North Sea w Hadze. Otóż niniejszym ogłaszam, że w 2010 r. Warsaw Summer Jazz Days będzie konkurował o miano największego festiwalu z Hagą – mówi Adamiak. – Na koniec już – jak marzenia to marzenia – Europejskie Centrum Jazzu w pięknym pałacu w Huszlewie.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Mocni w głowie. Jak wspierać sportowców psychicznie?

Rozmowa z dr Zuzanną Gazdowską o tym, dlaczego sport stał się wyczerpujący psychicznie i jak ratować zawodników przed załamaniem.

Joanna Cieśla
12.08.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną