Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Mariusz Adamiak

Kreator Kultury: Mariusz Adamiak

Polityka
W 1992 r. powołał nowy festiwal jazzowy Warsaw Summer Jazz Days.

Mariusz Adamiak, warszawianin od pokoleń, geograf z wykształcenia. W 1988 r. został szefem Jazz Klubu Akwarium, czyniąc z tego miejsca jeden z najbardziej znanych klubów jazzowych na świecie. W 1991 r. założył Agencję Akwarium, w ramach której zorganizowano ponad 100 wielkich imprez kulturalnych.

W 1992 r. powołał nowy festiwal jazzowy Warsaw Summer Jazz Days. Poprzez 11. edycji festiwal wypracował własną tożsamość artystyczną wpisując się do grona największych jazzowych festiwali Europy. W latach 1993–1996 wydawał magazyn o tematyce jazzowej „Jazz a Go Go”. W 1995 r. stworzył KOSMOS – program muzyczny przesyłany satelitarnie do 32 lokalnych rozgłośni radiowych. W 1997 r. zaczęło nadawać program dla mieszkańców Warszawy i Krakowa kierowane przez niego Radio Jazz.

Wszyscy znają największy festiwal na świecie – North Sea w Hadze. Otóż niniejszym ogłaszam, że w 2010 r. Warsaw Summer Jazz Days będzie konkurował o miano największego festiwalu z Hagą – mówi Adamiak. – Na koniec już – jak marzenia to marzenia – Europejskie Centrum Jazzu w pięknym pałacu w Huszlewie.

Reklama

Czytaj także

Rynek

Mieszkania: ani kupić, ani wynająć. Prawdziwy dramat, fałszywe recepty władzy

Załamanie na rynku nieruchomości to społeczny dramat. Idealny temat na kampanię wyborczą. Po klęsce Mieszkania Plus rząd obiecuje tańsze kredyty, zapowiada walkę z patodeweloperami i zagranicznymi funduszami, które wykupują całe bloki. I diagnozy są tu fałszywe, i recepty.

Cezary Kowanda
04.02.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną