Paszporty POLITYKI

Tymek Borowski

Tymek Borowski laureatem Paszportów POLITYKI w kategorii Sztuki wizualne

Leszek Zych / Polityka
Za nieustanne poszukiwanie nowych, oryginalnych sposobów komunikowania się z widzem. Za błyskotliwe prace mądrze wpisujące się w społeczny i kulturowy dyskurs.
Polityka

Paszport POLITYKI otrzymał Tymek Borowski. Za nieustanne poszukiwanie nowych, oryginalnych sposobów komunikowania się z widzem. Za błyskotliwe prace mądrze wpisujące się w społeczny i kulturowy dyskurs.

Urodzony w 1984 r. w Warszawie malarz, który jednak wykorzystuje coraz to nowe środki wyrazu, m.in. nowatorskie infografiki, krótkometrażowe filmy artystyczno-edukacyjne. W minionym sezonie bardzo wyraźnie zaznaczył swoją obecność w życiu artystycznym kraju. Przede wszystkim dwoma indywidualnymi wystawami: „Nie ma czegoś takiego jak sztuka” w BWA Olsztyn (m.in. komiks o użyteczności sztuki, monumentalna infografika „Sztuka wytłumaczona prościej niż to możliwe” czy film „How Art Works”) i „Wszyscy potrzebują zasad, ale każdy potrzebuje innych” w Galerii Arsenał w Białymstoku (m.in. wyśmienity film „How Culture Works?”). Sztuka Tymka Borowskiego jest ironiczna, ale i bardzo przystępna. Nic nie tracąc z jakości artystycznej, często zyskuje zaskakujący wymiar utylitarny.

***

Nominowani:
Tymek Borowski
Piotr Łakomy
Honorata Martin

Polityka 3.2016 (3042) z dnia 12.01.2016; Paszporty Polityki 2015; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Tymek Borowski"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Sławomir Mentzen – strateg Konfederatów

Czy można być liberalno-konserwatywnym nacjonalistą? Jak dotąd to się Konfederacji całkiem nieźle udaje. Choć balansująca pomiędzy władzą i opozycją formacja nadal jest zagadką.

Rafał Kalukin
02.10.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną