Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Marta Malinowska, Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec. Studio Different Tales

Kultura cyfrowa: Different Tales z Paszportem POLITYKI

Marta Malinowska, Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec. Studio Different Tales. Marta Malinowska, Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec. Studio Different Tales. Leszek Zych / Polityka
Za tworzenie wciągających opowieści opartych na słowie, oszczędnie korzystających z obrazu i dźwięku, ale po mistrzowsku wykorzystujących medium gry wideo.
Polityka
Polityka
materiały prasowe

Marta Malinowska, Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec (Different Tales) – w deklaracji, jaką niesie nazwa studia Different Tales, nie ma cienia przesady. To są rzeczywiście Inne Opowieści. Odmienne formą, jak i intencją od tradycyjnych gier wideo – to interaktywna proza, ilustrowana statycznymi głównie obrazami, z dźwiękowym pejzażem w tle. Jak znakomite rezultaty można osiągnąć, podążając tą ścieżką, dowodził już debiut studia: „Wanderlust: Travel Stories”, który zaowocował nominacją do Paszportów w roku ubiegłym.

Tym razem o nominacji przesądziła opowieść „Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest”, historia studentki z USA, która przybywa do Puszczy Białowieskiej w poszukiwaniu swoich korzeni.

Nominowani w tym roku byli także Szymon Bryła, Radosław Ratusznik (One More Level) oraz Jacek Chojecki, Jacek Dębowski (Ovid Works).

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Paszporty POLITYKI 2020; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Marta Malinowska, Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec. Studio Different Tales"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

Franciszek Pieczka, siła spokoju. „Trzeba mówić więcej dobrych słów”

Zmarł Franciszek Pieczka, jeden z najbardziej szanowanych polskich aktorów. W plebiscycie POLITYKI uznano go za jednego z najwybitniejszych powojennych artystów.

Janusz Wróblewski
27.09.2022
Reklama