Paszporty POLITYKI

Marta Malinowska, Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec. Studio Different Tales

Kultura cyfrowa: Different Tales z Paszportem POLITYKI

Marta Malinowska, Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec. Studio Different Tales. Marta Malinowska, Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec. Studio Different Tales. Leszek Zych / Polityka
Za tworzenie wciągających opowieści opartych na słowie, oszczędnie korzystających z obrazu i dźwięku, ale po mistrzowsku wykorzystujących medium gry wideo.
Polityka
Polityka
materiały prasowe

Marta Malinowska, Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec (Different Tales) – w deklaracji, jaką niesie nazwa studia Different Tales, nie ma cienia przesady. To są rzeczywiście Inne Opowieści. Odmienne formą, jak i intencją od tradycyjnych gier wideo – to interaktywna proza, ilustrowana statycznymi głównie obrazami, z dźwiękowym pejzażem w tle. Jak znakomite rezultaty można osiągnąć, podążając tą ścieżką, dowodził już debiut studia: „Wanderlust: Travel Stories”, który zaowocował nominacją do Paszportów w roku ubiegłym.

Tym razem o nominacji przesądziła opowieść „Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest”, historia studentki z USA, która przybywa do Puszczy Białowieskiej w poszukiwaniu swoich korzeni.

Nominowani w tym roku byli także Szymon Bryła, Radosław Ratusznik (One More Level) oraz Jacek Chojecki, Jacek Dębowski (Ovid Works).

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Paszporty POLITYKI 2020; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Marta Malinowska, Jacek Brzeziński, Artur Ganszyniec. Studio Different Tales"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021
Reklama