Nauka

Fascynujący świat nauki

„Świat Nauki” z POLITYKĄ

W tle pierwsze wydanie czasopisma „Scentific American”. W tle pierwsze wydanie czasopisma „Scentific American”. materiały prasowe
Magazyn „Scientific American” opisuje świat nauki i techniki od 176 lat. Od 30 lat ukazuje się w Polsce jako „Świat Nauki”. Od maja w Wydawnictwie Polityka!
Okładka marcowego (2021 r.) wydania „Świata Nauki”.Świat Nauki/• Okładka marcowego (2021 r.) wydania „Świata Nauki”.

Pierwsza połowa XIX w. to mozolne narodziny nowoczesności, której najważniejszym wówczas ośrodkiem była Wielka Brytania. To tam kolejne wynalazki związane z maszyną parową fundowały rewolucję przemysłową, a wraz z nią zjawisko nieznane wcześniej w historii ludzkości – wzrost gospodarczy. Stał się wyróżnikiem na trwałe opisującym nową gospodarkę epoki pary, węgla i żelaza, mimo że wskaźnik mierzący ów wzrost – produkt krajowy brutto (PKB) – został wprowadzony do obiegu sto lat później.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Nauka i cywilizacja; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Fascynujący świat nauki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001