Nauka

Fascynujący świat nauki

„Świat Nauki” z POLITYKĄ

W tle pierwsze wydanie czasopisma „Scentific American”. W tle pierwsze wydanie czasopisma „Scentific American”. materiały prasowe
Magazyn „Scientific American” opisuje świat nauki i techniki od 176 lat. Od 30 lat ukazuje się w Polsce jako „Świat Nauki”. Od maja w Wydawnictwie Polityka!
Okładka marcowego (2021 r.) wydania „Świata Nauki”.Świat Nauki/• Okładka marcowego (2021 r.) wydania „Świata Nauki”.

Pierwsza połowa XIX w. to mozolne narodziny nowoczesności, której najważniejszym wówczas ośrodkiem była Wielka Brytania. To tam kolejne wynalazki związane z maszyną parową fundowały rewolucję przemysłową, a wraz z nią zjawisko nieznane wcześniej w historii ludzkości – wzrost gospodarczy. Stał się wyróżnikiem na trwałe opisującym nową gospodarkę epoki pary, węgla i żelaza, mimo że wskaźnik mierzący ów wzrost – produkt krajowy brutto (PKB) – został wprowadzony do obiegu sto lat później.

Polityka 18.2021 (3310) z dnia 26.04.2021; Nauka i cywilizacja; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Fascynujący świat nauki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Skąd się wzięła niemiecka dokładność

Z dziejów niemieckiej dokładności. Czyli skąd się wzięła? Jest faktem czy trochę mitem?

Tomasz Targański
25.09.2021