Nauka

Pogoda, czas ciągłych anomalii. Czekają nas burze i wysokie temperatury

W Lytton w Kolumbii Brytyjskiej 30 czerwca zanotowano rekordowe 49,6 st. C. Taki upał wywołał pożary, z powodu których ewakuowano całe miasto. W Lytton w Kolumbii Brytyjskiej 30 czerwca zanotowano rekordowe 49,6 st. C. Taki upał wywołał pożary, z powodu których ewakuowano całe miasto. Darryl Dyck / Forum
Już powinniśmy się przyzwyczaić do tego, że latem fale upałów nawiedzają nawet najbardziej wysunięte na północ obszary, a zimą potworny mróz sięga głęboko na południe. I że śnieg na Saharze nie jest niczym niezwykłym.

Podobnie nie powinny dziwić upały, które nawiedziły niedawno Kanadę i Syberię, a obecnie rozpalają północną Skandynawię, zwłaszcza Laponię i najbardziej północne tereny Norwegii. Zeszłotygodniowa fala gorąca spustoszyła niemal całą Kolumbię Brytyjską w Kanadzie, zwłaszcza tereny w pobliżu rzek Fraser i Chilcotin. W miejscowości Lytton w środę 30 czerwca zanotowano temperaturę 49,6 st.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020