Operatorzy komórek walczą o klientów

29 groszy i nie płacz, proszę
Liczba sprzedanych aparatów i kart znacznie przekroczyła liczbę ludności Polski. Dziś nowego klienta trzeba podkupić konkurencji.
Liczba aktywnych kart SIM już znacznie przekracza liczbę mieszkańców Polski
Leszek Zych/Polityka

Liczba aktywnych kart SIM już znacznie przekracza liczbę mieszkańców Polski

Niby nic, 29 gr, ale w tym roku ta stawka za minutę rozmowy zrobiła na polskim rynku telekomunikacyjnym furorę. Dziś już prawie każda sieć oferuje swoim klientom możliwość rozmowy w tej właśnie cenie. Bez różnicy, czy kupujemy telefon na kartę przedpłaconą, czy wybieramy abonament. Eksperci rynku telekomunikacyjnego mówią wręcz o magii liczby 29, która wywołała wśród polskich operatorów nową wojnę cenową. A jeszcze niedawno dominowało przekonanie, że okres obniżek mamy już za sobą.

Już pierwsza połowa 2009 r. przyniosła falę atrakcyjnych ofert dla klientów Heyah, Tak Tak czy POP. Obniżek cen nie zaczął jednak żaden z trzech wielkich operatorów, tylko najmłodszy na rynku Play. Zaoferował rozmowy w Play Fresh, czyli w swoich telefonach na kartę, właśnie 29 gr za minutę. Oczywiście konkurenci, bojąc się odpływu klientów, musieli zareagować. Tym bardziej że w przypadku popularnych pre-paidów bardzo łatwo jest zmienić sieć.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną