Willa na Costa Brava: inwestować czy nie?

Domki na piasku
Kup apartament i zarabiaj na wynajmie, kuszą agencje oferujące nieruchomości w ciepłych krajach. A jak masz czas, mieszkaj w nim sam. Wybór ogromny, ceny jeszcze kryzysowe. Warto spróbować?
Hiszpańscy deweloperzy mają ponad 700 tys. niesprzedanych mieszkań i domów, głównie na wybrzeżu.
materiały prasowe

Hiszpańscy deweloperzy mają ponad 700 tys. niesprzedanych mieszkań i domów, głównie na wybrzeżu.

Dom nad ciepłym morzem ma wielu zamożnych Polaków, ale mało kto się tym chwali. Pieniądze, także te ulokowane w nieruchomościach, lubią ciszę. Do wyjątków należą artyści: wakacyjne nieruchomości potwierdzają ich sukcesy. Dlatego wiadomo, że Edyta Górniak ma dom w Portugalii, Robert Gawliński w Grecji, Beata Kozidrak w Hiszpanii i na Florydzie. Kazik Staszewski jest właścicielem mieszkania na Teneryfie.

Do wyjątków należy także Krystian Poloczek, przez wiele lat importer samochodów Seata, teraz związany z chińskim koncernem BYD (pod koniec kwietnia BYD wygrał przetarg na zakup dziesięciu elektrycznych autobusów dla Warszawy). Poloczek ma rezydencję na Costa Brava, w odległości około 100 km od Barcelony, w zamkniętym i strzeżonym osiedlu milionerów. Architektura głównego budynku rezydencji, białej, przeszklonej willi z lat 60. ubiegłego wieku (Casa Blanca) jest urzekająca i dom wiele razy był prezentowany w hiszpańskich czasopismach. – Poprzedni właściciel był wynalazcą, między innymi urządzeń do lotów kosmicznych. Gościł Jurija Gagarina. Za moich czasów kręcono tutaj sceny filmu o Bondzie, urządzano pokazy mody – opowiada Krystian Poloczek.

Od czasu kiedy Seat wypowiedział Poloczkowi umowę, wielka rezydencja z domem dla gości, z biurem, przestała mu być potrzebna. Mówi więc: – Kocham ten dom, ale Hiszpania źle mi się teraz kojarzy. Sprzedam go, jeśli znajdę kupca, który zapłaci 20 mln euro.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną