Rynek

10 firm, które szukają pracowników i płacą jak szalone

Oto firmy, które szukają największej liczby pracowników i są skłonne im zapłacić powyżej 50 tys. rocznie.
Firmy, które szukają największej liczby pracowników i są skłonne im zapłacić powyżej 50 tys. rocznie.TumblrFirmy, które szukają największej liczby pracowników i są skłonne im zapłacić powyżej 50 tys. rocznie.

Idealna praca to taka, którą się lubi i z której ma się wymierne korzyści finansowe. Ale czy znalezienie takiego miejsca jest w ogóle możliwe? A co więcej: czy idealny pracodawca będzie chciał akurat kogoś zatrudnić? Takie pytanie zadali sobie dziennikarze Business Insider, który przeprowadza w tej chwili otwartą rekrutację na wysoko płatne stanowiska.

Korzystając z działającej również w Polsce wyszukiwarki stanowisk Indeed, stworzyli listę dziesięciu firm, które płacą rocznie powyżej 50 tys. dol. i szukają największej liczby pracowników.

Jak można się domyślić, wybór dziennikarzy padł na firmy amerykańskie (ale część z nich funkcjonuje również w naszym kraju). Oczywiście nie zachęcamy do emigracji, ale nie zaszkodzi poznać, jakie szanse mielibyśmy na zatrudnienie gdzie indziej. Oto firmy, które szukają największej liczy pracowników i są skłonne im zapłacić powyżej 50 tys. rocznie:

10. Oracle:

Oracel to kalifornijska firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania do obsługi przedsiębiorstw, a w szczególności systemów zarządzania bazą danych. W tej chwili firma rekrutuje na 1153 stanowiska, których roczne wynagrodzenie przekracza 50 tys. dolarów.

OracleSeabamirum/Flickr CC by 2.0Oracle

9. Leidos:

Firma z siedzibą w Virginii, zajmująca się innowacjami technologicznymi dla wojska, stale współpracująca z Departamentem Obrony USA. W tej chwili korporacja zatrudnia ponad 33 tys. pracowników. Kolejny, 1181., wciąż czeka na zatrudnienie.

LeidosLeidos/FacebookLeidos

8. IBM:

Międzynarodowy gigant technologiczny ma otwarte wakaty dla 1911 pracowników z pensją powyżej 50 tys. dolarów rocznie.

IBMkris_kolak/Flickr CC by 2.0IBM

7. Lockheed Martin:

Koncern jest jednym z „wielkiej piątki” amerykańskiego przemysłu obronnego. Lockheed Martin jest koncernem zbrojeniowym zatrudniającym 140 tys. osób na całym świecie. W tej chwili trwa rekrutacja na kolejne 1248 stanowisk.

Lockheed MartinBernard Spragg. NZ/Flickr CC by 2.0Lockheed Martin

6. PNC Bank:

Zatrudnienie może tu w tej chwili znaleźć 1255 pracowników. Bank PNC działa nieprzerwanie od ponad 160 lat. Zainteresowani pracą powinni szukać kontaktu z kwaterą główną banku w Pensylwanii.

PNC BankNCinDC/Flickr CC by 2.0PNC Bank

5. Booz Allen Hamilton:

Firma zapewnia usługi doradztwa w zakresie zarządzania, technologii i inżynierii dla rządu USA. W tej chwili szuka 1334 pracowników, którym skłonna jest zapłacić ponad 50 tys dolarów rocznie.

Booz Allen HamiltonAlex Dunne/Flickr CC by 2.0Booz Allen Hamilton

4. JPMorgan Chase:

Jeden z największych holdingów finansowych na świecie, działający w ponad 50 krajach. Holding zatrudnia 240 tys. pracowników i szuka kolejnego: 1690.

JP MorganKent Wang/Flickr CC by 2.0JP Morgan

3. Deloitte:

Międzynarodowa firma świadcząca swoim klientom usługi audytorskie, doradztwo gospodarcze i finansowe, zarządzanie ryzykiem i doradztwo finansowe. Firma funkcjonuje również w Polsce. W tej chwili rekrutuje na wysokie stanowiska ponad 2217 osób na całym świecie.

DeloitteMadalina Seghete/Flickr CC by 2.0Deloitte

2. Amazon:

Największy na świecie sklep internetowy i jedna z największych spółek zajmujących się e-handlem zatrudni 3115 nowych pracowników.

AmazonMike Mozart/Flickr CC by 2.0Amazon

1. H&R Block:

Firma zajmuje się podatkami i w tej chwili zatrudnia 80 tys. specjalistów podatkowych na terenie USA. Szuka kolejnych 5758 pracowników, którym zapłaci ponad 50 tys. rocznie. Niestety żeby podjąć pracę, trzeba przeprowadzić się do Ameryki Północnej, Australii, Brazylii lub Indii.

H&R BlockH&R Block/FacebookH&R Block
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021
Reklama