Rynek

DB Schenker w projekcie SGH „Zdrowa Perspektywa”

Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker mat. pr.
Na zaproszenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie firma DB Schenker przystąpiła do projektu „Zdrowa Perspektywa”, realizowanego przez Uczelnię wspólnie z Grupą LUX MED. Rezultatem projektu będzie raport zawierający inspiracje dla biznesu.

Punktem wyjścia projektu „Zdrowa Perspektywa” jest wymiana wiedzy na temat dobrych praktyk, dzięki którym przedsiębiorcy radzą sobie z wyzwaniami, jakie pandemia postawiła przed nimi i społeczeństwem. Na podstawie prac sześciu zespołów projektowych działających w obszarach „Zdrowa firma” i „Zdrowe społeczeństwo”, powstanie raport ekspercki wskazujący pożądane kierunki rozwoju i sposoby działania w pandemicznej rzeczywistości gospodarczej i społecznej.

prof. Piotr Wachowiak, rektor SGHmat. pr.prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH

– Dla biznesu czas pandemii jest bardzo trudny, ponieważ przedsiębiorstwa działają w warunkach nie tyle kryzysu, co niepewności. Aby przetrwać na rynku, muszą być kreatywne, szukać nowych możliwości – nie mogą tych zmian, które przynosi rzeczywistość, traktować wyłącznie jako zagrożenia, ale także jako szansę. Instytucje biorące udział w projekcie „Zdrowa Perspektywa” doskonale odrobiły lekcję z kryzysu. Teraz podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami z pozostałymi uczestnikami życia gospodarczego – mówi prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH.

W projekcie biorą udział przedstawiciele różnych środowisk, m.in. biznesu, organizacji pozarządowych, świata nauki i mediów. Do tego grona został zaproszony także Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker. Prezes Schenkera dołączył do grupy „Innowacje – czy wymyśliliśmy już wszystko?”, której prace moderuje prof. dr hab. Wojciech Paprocki ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, specjalizujący się w tematach rozwoju gospodarki cyfrowej i wdrażania nowych technologii.

– Pandemia wymusiła przyspieszenie tempa innowacji. Cały cykl – od pomysłu, przez tworzenie prototypów, testowanie do komercjalizacji jest coraz krótszy, bardziej skompresowany. Wiele firm szybko dokonuje strategicznych zmian, pojawiają się nowe modele biznesowe. Według mnie to jest dobra strona tej trudnej sytuacji. Projekt „Zdrowa Perspektywa” jest okazją do podzielenia się spostrzeżeniami, wzajemnej inspiracji i wspólnego poszukiwania nowych dróg – mówi Piotr Zborowski, CEO North & East Europe w DB Schenker.

DB Schenker

DB Schenker to wiodący międzynarodowy dostawca usług logistycznych. Zatrudnia około 76 900 osób w 2 100 lokalizacjach w ponad 130 krajach. Firma oferuje usługi w zakresie transportu lądowego, lotniczego i oceanicznego, a także kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki i zarządzania globalnym łańcuchem dostaw.

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

SGH to innowacyjna uczelnia ekonomiczna rozwijająca, kształcąca liderów życia gospodarczego i społecznego. Jest znaczącym ośrodkiem badań naukowych, nowych idei i inicjatyw kreowanych przez wspólnotę akademicką, absolwentów, a także przedstawicieli biznesu, organizacji społecznych i administracji publicznej. Jednym z elementów strategii współpracy z biznesem jest wzmacnianie potencjału uczelni, wspólne dążenie do umacniania pozycji SGH jako wiodącej uczelni ekonomicznej.

Polityka 21.2021 (3313) z dnia 18.05.2021; Rynek; s. 49
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020
Reklama