Rynek

Prezes PKO rezygnuje, fotel premiera zaczyna się chwiać

Prezes zarządu PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło, kwiecień 2019 r. Prezes zarządu PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło, kwiecień 2019 r. Andrzej Hulimka / Forum
Dymisja prezesa PKO Zbigniewa Jagiełły, zaskakująca i niedostatecznie umotywowana merytorycznie, uderza wprost w premiera Mateusza Morawieckiego. Czy zbliża go do podobnego kroku? Na pewno Morawieckiego osłabia.

Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP, niespodziewanie złożył rezygnację, nie podając jej powodów. Miało za nią stać niezadowolenie ministra aktywów państwowych Jacka Sasina z zarządzania bankiem. Bardziej prawdopodobne wydaje się, że jest to kolejny, po ataku TVP na Pawła Borysa, cios w Mateusza Morawieckiego. Jeśli premier utraci realną władzę nad największym bankiem w Polsce, także jego dymisja stanie się o wiele bardziej prawdopodobna.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020