Rynek

Które argumenty przemawiają za stosowaniem darmowego programu do rozliczania PIT?

. . Pexels
Dotychczas zawsze składałeś swoje zeznanie podatkowe za ubiegły rok w formie papierowej w siedzibie urzędu skarbowego?

Jesteś tradycjonalistą i z rezerwą podchodzisz do nowych rozwiązań? Jest prostszy, wygodniejszy i szybszy sposób dokonania niezbędnych rozliczeń z fiskusem. Chodzi o program do rozliczania PIT-u przez Internet. Zobacz, które korzyści przemawiają za jego stosowaniem.

Nieporównywalny komfort rozliczenia deklaracji podatkowej

Jeśli chodzi o program do rozliczania PIT-u, cała prostota polega na łatwym dostępie do stosownej aplikacji znajdującej się w Internecie, która jest na wyciągnięcie ręki. Nie musisz dostosowywać się do godzin otwarcia urzędu skarbowego czy lokalnego oddziału poczty, aby złożyć stosowną deklarację. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu i czasie, 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Nie masz zatem żadnych ograniczeń czasowych ani terytorialnych. To daje Ci ogromną swobodę działania i uwalnia sporo czasu, który zmarnowałbyś na formalnościach, staniu przy okienku i powrocie do domu.

Program do rozliczenia PIT – ogromna pomoc dla osób o ograniczonej mobilności

Podatnik mieszkający w bardzo małej miejscowości, ale też młoda mama mająca pod opieką niemowlę czy osoba z niepełnosprawnością ruchową – każdy z nich na pewno doceni udogodnienie, jakim jest darmowy program do PIT 37. Dzięki niemu nie muszą oni opuszczać bezpiecznego domu, aby dokonać obowiązku podatkowego. W dobie cyfryzacji duże odległości nie stanowią problemu – wystarczy jedynie dostęp do Internetu.

Wsparcie w dokonywaniu wszelkich obliczeń

Jeśli chodzi o PIT program 37 ma tę zaletę, że jest w pełni zautomatyzowany i bardzo wiele obliczeń wykonuje za podatnika. To z kolei ogranicza prawdopodobieństwo popełnienia przez niego błędów. Program wskaże wszystkie pola, które nie zostały jeszcze uzupełnione, a które tego wymagają. Zazwyczaj tego rodzaju aplikacje są dodatkowo wyposażone w krótkie samouczki, dzięki którym opanowanie obsługi jest jeszcze prostsze. Przejrzysty i intuicyjny interfejs usprawnia poruszanie się po nim, niezależnie od poziomu kompetencji cyfrowych danego użytkownika.

1% podatku na chore dzieci – zobacz, dlaczego warto go przekazać

Organizacje Pożytku Publicznego mają ustawowe prawo do pobierania 1% podatku, przekazywanego dobrowolnie przez podatników w ramach składania corocznej deklaracji. Zdecydowanie warto przekazać swój 1% podatku na cele charytatywne, między innymi na fundacje dla dzieci. Dobrze jest wskazać, dokąd mają iść środki wypracowane w ciągu roku, które inaczej zostałyby skonsumowane przez skarb państwa. Możliwość świadomego podjęcia decyzji, komu dane pieniądze mogą pomóc, stanowi podstawę społeczeństwa obywatelskiego. Jest to istotne – zwłaszcza że fundusze te i tak każdy podatnik musiałby odprowadzić. Dlatego bez konieczności angażowania kolejnych pieniędzy można naprawiać świat wokół siebie i wspierać chore dzieci w powrocie do sprawności.

Materiał przygotowany przez OFF-SITE

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Domy dla bezdomnych

Efekty programu „najpierw mieszkanie” obalają mit, że jeśli pozostawi się bezdomnych na ulicy bez wsparcia, to i tak jakoś sobie poradzą, a zaoszczędzi się przy tym publiczne pieniądze. Nic bardziej mylnego.

Zbigniew Borek
28.09.2021
Reklama