Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Duże przeszklenia dawniej i dziś – łatwość obsługi w parze z termoizolacyjnością. Czy to możliwe?

OKNOPLAST, drzwi tarasowe HST OKNOPLAST, drzwi tarasowe HST mat. pr.
Nie komfort obsługi, design, czy wpływ na środowisko decydowały kiedyś o wyborze okien i drzwi tarasowych do naszych domów. Liczyły się głównie parametry techniczne, dostępność i względna estetyka, pasująca do elewacji budynku. Obecnie nowoczesne technologie zmieniają rzeczywistość i nasze standardy. Od okien, w szczególności tarasowych, oczekujemy więcej, a system HST od OKNOPLAST z pewnością spełni te oczekiwania.

Duże przeszklenia okienne to dziś nie tylko trend, ale i coraz częściej standard w architekturze i nowoczesnym budownictwie. Stały się one synonimem dbałości o estetykę przestrzeni mieszkalnej, jak i jej odpowiedniego doświetlenia. Proporcja przeszkleń we wnętrzu, w stosunku do ilości ścian i zabudowy stałej zdecydowanie wzrosła. W porównaniu do lat minionych, o czym świadczą wyniki sprzedażowe producentów okien, znacznie częściej decydujemy się na produkty, charakteryzujące się maksymalizacją powierzchni okiennej i coraz szerszymi skrzydłami, nawet całe ściany zamieniamy na rozwiązania w pełni szklane. Oczekujemy także połączenia wysokiej jakości i komfortu obsługi, z jednoczesnym zachowaniem odpowiedniej ilości ciepła we wnętrzu.

Stworzyliśmy linię HST z myślą o połączeniu wysokich właściwości użytkowych oraz innowacyjnych rozwiązań w kwestii ich energooszczędności. HST to jednak nie tylko innowacyjność, ale także wysoka jakość produktu. W OKNOPLAST dążymy do zapewniania klientom jak najlepszych doświadczeń, nie tylko w trakcje procesu zakupu, ale chcemy także, aby cieszyli się niezawodnością wybranych drzwi tarasowych przez lata. Dlatego nie boimy się oferować wieloletniej gwarancji na każdy ich element. Jesteśmy pewni precyzji wykonania i satysfakcjonujących standardów technicznych linii HST. – mówi Mike Żyrek, Dyrektor Badań i Rozwoju w Grupie OKNOPLAST.

OKNOPLAST, drzwi tarasowe HSTmat. pr.OKNOPLAST, drzwi tarasowe HST

System antywłamaniowy

Najnowsze rozwiązania konstrukcyjne dają możliwość wykonania istotnie dużej powierzchni przeszkleń, nawet do 13,8 m2. Wszystko za sprawą skrzydła drzwiowego, które może osiągać do 3 m szerokości, a światło przejścia w przypadku drzwi tarasowych HST to aż 2,9 m. Produkt ten jest także gwarantem bezpieczeństwa. Liczne przeszklenia nie powodują obniżenia standardów antywłamaniowych. Co więcej, w produktach HST OKNOPLAST oferuje możliwość montażu okuć antywyważeniowych w klasie RC2, które dodatkowo zwiększą poczucie bezpieczeństwa własnego, jak i naszych bliskich oraz zredukują ilość zmartwień o nasz dorobek.

Lekkie w obsłudze drzwi tarasowe

W minionych latach systemy drzwi tarasowych nie były w pełni komfortowe i postrzegano je jako ciężkie w obsłudze, często określano mianem „przesuwno-szarpanych”. Drzwi HST są zupełnie inne, a wygoda i komfort ich użytkowania stały się czymś, co zdecydowanie wyróżnia je spośród innych systemów.

Na łatwość użytkowania wpływa też zastosowanie technologii podnoszono-przesuwnej, a także fakt, że skrzydła drzwiowe znajdują się na dwóch odrębnych prowadnicach. To z kolei powoduje, że system otwierania i zamykania drzwi jest zarówno stabilny, jak i zapewnia lekkość działania. Pomocny w zakresie komfortu obsługi jest także montaż klamek i pochwytów, które nie powodują kłopotów z przesuwaniem skrzydła drzwiowego. OKNOPLAST pamiętał również o możliwości wyposażenia drzwi w elektryczny napęd, co dodatkowo zwiększy wygodę ich użytkowania i będzie ważnym dodatkiem dla zwolenników automatyzacji wnętrz.

OKNOPLAST, drzwi tarasowe HSTmat. pr.OKNOPLAST, drzwi tarasowe HST

Jak doświetlić mieszkanie?

Nie bez znaczenia pozostaje także doświetlenie wnętrza. Ten model drzwi tarasowych oferuje widocznie więcej przestrzeni, którą wypełnia znacząca ilość wpadających promieni słonecznych. Nawet w pochmurne dni drzwi HST zagwarantują w pomieszczeniu odpowiedni poziom naturalnego światła i zniwelują poczucie zaciemnienia przestrzeni. Zastosowanie licznych przeszkleń to zatem zwrot w stronę ekonomiczności, jak i ekologiczności gospodarstwa domowego, gdyż dzięki wysokiemu stopniowi doświetlenia przestrzeni mieszkalnej, nie ma konieczności zużywania energii elektrycznej.

Energooszczędność budynku

Liczne przeszklenia nie oznaczają jednak dużej utraty ciepła. Decydując się na duże okna, zwróćmy uwagę na ich termoizolacyjność. Linia HST wyróżnia się w tym zakresie, gwarantując prawidłowy poziom zachowania ciepła we wnętrzu, poprzez zastosowanie energooszczędnych profili. Warto również wspomnieć o drzwiach tarasowych HST MOTION, które pod względem współczynnika termoizolacyjności wyróżniają się na rynku stolarki okiennej. OKNOPLAST daje między innymi możliwość zamontowania w drzwiach tarasowych HST MOTION ciepłych potrójnych, a nawet poczwórnych pakietów szybowych do grubości 54 mm, a także zastosowania tzw. ciepłych progów, co w jeszcze większym stopniu ogranicza utratę energii z ogrzewania pomieszczeń.

Drzwi tarasowe z linii HST cechuje także wysoka estetyka i jakość wykonania produktu – w każdym detalu. W OKNOPLAST design idzie w parze z precyzją, dzięki czemu linia HST z powodzeniem sprawdzi się w nawet najbardziej wymagających projektach wnętrz. Wybór drzwi tarasowych to decyzja na lata. Postawmy więc zarówno na ich odpowiedni wygląd, jak i możliwie najlepsze parametry techniczne.

Materiał przygotowany przez firmę OKNOPLAST

Reklama

Czytaj także

null
Wydania specjalne

Przybywa dzieci, które nie chcą żyć

O problemach psychicznych najmłodszych opowiada Lucyna Kicińska z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Joanna Cieśla
09.02.2024
Reklama