Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Frank jeszcze silniejszy

Frank jest jeszcze silniejszy. Co z kredytobiorcami?

Chociaż Szwajcaria jawi się jako oaza stabilności w morzu drożyzny (inflacja wynosi tam ledwie 3,4 proc.), także tamtejszy bank centralny zaczął podnosić stopy. Chociaż Szwajcaria jawi się jako oaza stabilności w morzu drożyzny (inflacja wynosi tam ledwie 3,4 proc.), także tamtejszy bank centralny zaczął podnosić stopy. Shutterstock
Gdy o względy kredytobiorców złotowych walczą politycy, ci walutowi muszą sami zadbać o swój los. Na szczęście nie stoją na straconej pozycji.

Wakacje kredytowe to dla wielu osób chwila potrzebnej ulgi i szansa na stabilizację budżetu domowego. Zgodnie z nowymi przepisami spłacający kredyty hipoteczne mogą w tym i w przyszłym roku pominąć, bez żadnych kar i sankcji, łącznie aż osiem rat. Zaoszczędzone pieniądze wolno im przeznaczyć na dowolny cel, np. na nadpłacenie kapitału kredytu, co pozwoli obniżyć w przyszłości wysokość rat. Ale czy wszyscy otrzymali od polityków ten prezent? Wakacje kredytowe nie dotyczą tzw. frankowiczów, jak i spłacających pożyczki indeksowane do innych walut bądź też w nich denominowane.

Polityka 31.2022 (3374) z dnia 26.07.2022; Kredyty Walutowe; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Frank jeszcze silniejszy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >