Społeczeństwo

187 mln zł na lekcje wyrównawcze. Z kim? Gdzie? Po co?

MEiN przedstawił projekt rozwiązań, które mają pomóc nadrobić braki uczniów w podstawie programowej. MEiN przedstawił projekt rozwiązań, które mają pomóc nadrobić braki uczniów w podstawie programowej. Joshua Hoehne / Unsplash
Zęby bolą od powtarzania truizmu, że dziś nie jest problemem dostęp do wiedzy ani uzupełnienie w niej ewentualnych luk. Do MEiN ta wiedza najwyraźniej wciąż nie dotarła.

Co tydzień to nowy „świetny pomysł” Ministerstwa Edukacji i Nauki na pomoc uczniom. Po ogłoszeniu programu „Aktywny powrót do szkoły” (który ma się zacząć od zdalnych szkoleń dla wuefistów z tego, jak prowadzić WF stacjonarnie) oraz programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego (który ma objąć w tym roku 1,2 tys.

Reklama

Czytaj także

Kultura

Rafał Wojaczek pod gwiazdą rozpaczną

Swego czasu stał się idolem i do dziś rozbudza namiętności wśród czytelników. Spośród wielu młodo zmarłych literackich straceńców i nadwrażliwców może jeszcze Halina Poświatowska wywołuje czytelnicze emocje. Blednie za to mit Edwarda Stachury, mało kto wraca do wierszy Andrzeja Bursy czy prozy Marka Hłaski. Dlaczego jedne literackie legendy trwają, inne zdają się rozwiewać?

Mirosław Pęczak
08.12.2001