Społeczeństwo

CBA zaczyna leczyć

Na skutek działań Centralnego Biura Antykorupcyjnego coraz więcej lekarzy jest w aresztach albo dostało zawału. W tej sytuacji CBA z konieczności samo wzięło się za leczenie pacjentów.
Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, funkcjonariusze Biura przejęli już w tym celu całą dokumentację medyczną pacjentów szpitala MSWiA i zapewniają, że osobiście zdiagnozują najcięższe przypadki, a jeśli będzie trzeba – dokonają niezbędnych zabiegów leczniczych.

Większość dokumentacji ponoć skserowano, a kopie udostępniono policji, która do domów pacjentów będzie wysyłać funkcjonariuszy pierwszego kontaktu w celu nadzorowania procesu ich rehabilitacji. Jak zapewnia kierownictwo CBA, funkcjonariusze ci pozostaną w kontakcie z każdym pacjentem i żaden nie pozostanie bez opieki. Na wszelki wypadek CBA zamierza także zaopiekować się pacjentami już wyleczonymi. Chce m.in. sprawdzić, czy ich wyleczenie było autentyczne i zgodne z prawem oraz jaką sumą się zamknęło i gdzie są te pieniądze. Dzięki temu, podkreśla CBA, możliwe również stanie się szybkie wyleczenie niektórych najbardziej chorych lekarzy.

CBA nie kryje, że dzięki lekturze dokumentacji medycznej pacjentów poznanych zostanie wiele interesujących historii chorób, dziś wciąż okrytych tajemnicą. Ambicją kierownictwa Biura jest wykryć w tych historiach wszystkie nieścisłości i białe plamy, których z pewnością nie brakuje. Szef CBA nie wyklucza, że niektóre historie trzeba będzie napisać od nowa.
Reklama

Czytaj także

Świat

Wielka Brytania była liderem szczepień. Więc co poszło nie tak?

Chociaż szczepi się rekordowo wielu młodych i rozważane jest wprowadzenie nakazu kłucia pracowników domów opieki, to wirus nie ustępuje. Wariant delta się szerzy, a Boris Johnson znów jest w ogniu krytyki.

Mateusz Mazzini
19.06.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną