Społeczeństwo

CBA zaczyna leczyć

Na skutek działań Centralnego Biura Antykorupcyjnego coraz więcej lekarzy jest w aresztach albo dostało zawału. W tej sytuacji CBA z konieczności samo wzięło się za leczenie pacjentów.
Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, funkcjonariusze Biura przejęli już w tym celu całą dokumentację medyczną pacjentów szpitala MSWiA i zapewniają, że osobiście zdiagnozują najcięższe przypadki, a jeśli będzie trzeba – dokonają niezbędnych zabiegów leczniczych.

Większość dokumentacji ponoć skserowano, a kopie udostępniono policji, która do domów pacjentów będzie wysyłać funkcjonariuszy pierwszego kontaktu w celu nadzorowania procesu ich rehabilitacji. Jak zapewnia kierownictwo CBA, funkcjonariusze ci pozostaną w kontakcie z każdym pacjentem i żaden nie pozostanie bez opieki. Na wszelki wypadek CBA zamierza także zaopiekować się pacjentami już wyleczonymi. Chce m.in. sprawdzić, czy ich wyleczenie było autentyczne i zgodne z prawem oraz jaką sumą się zamknęło i gdzie są te pieniądze. Dzięki temu, podkreśla CBA, możliwe również stanie się szybkie wyleczenie niektórych najbardziej chorych lekarzy.

CBA nie kryje, że dzięki lekturze dokumentacji medycznej pacjentów poznanych zostanie wiele interesujących historii chorób, dziś wciąż okrytych tajemnicą. Ambicją kierownictwa Biura jest wykryć w tych historiach wszystkie nieścisłości i białe plamy, których z pewnością nie brakuje. Szef CBA nie wyklucza, że niektóre historie trzeba będzie napisać od nowa.
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wiedza nastolatków o seksie przypomina średniowieczną mapę świata

„Seks domaciczny” to nieprzypadkowe przejęzyczenie. Polskie nastolatki nie za bardzo wiedzą, jaki organ do czego służy.

Joanna Cieśla
11.08.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną