Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Świat

242. dzień wojny. Czy sojusz Rosji z Iranem jest groźny? I jak oni kopią tę „linię Wagnera”?

Poza Shahedami-136 o zasięgu do 1,5 tys. km i mniejszymi Shahedami-131 o zasięgu 900 km (dla niepoznaki nazwanymi w Rosji Geran 2 i Geran 1) Rosja otrzymała też od Iranu taktyczne rozpoznawcze aparaty bezpilotowe Mohajer-6 o zasięgu do 200 km. Poza Shahedami-136 o zasięgu do 1,5 tys. km i mniejszymi Shahedami-131 o zasięgu 900 km (dla niepoznaki nazwanymi w Rosji Geran 2 i Geran 1) Rosja otrzymała też od Iranu taktyczne rozpoznawcze aparaty bezpilotowe Mohajer-6 o zasięgu do 200 km. Forum
Tylko dzięki Iranowi Rosjanie wciąż mogą dokonywać dość zmasowanych – jak na swoje umiejętności – ataków z powietrza na ukraińską sieć energetyczną.

Pojawiły się kolejne oznaki wycofania wojsk rosyjskich na lewy brzeg Dniepru i opuszczania przyczółka pod Chersoniem. Część starszych oficerów, personel medyczny i administracyjny zostały ewakuowane z Berysławia, skąd wywozi się też amunicję i różny sprzęt. Z kolei z Nowej Kachowki, która leży na lewym, południowym brzegu, wywozi się leczonych ze szpitala dalej, w kierunku Melitopola, przygotowując się zapewne na wielu nowych rannych.

Reklama