Nie tylko „estoński” CIT, opłata cukrowa i od „małpek” – w 2021 r. wzrosną m.in. stawki podatku od nieruchomości i psa, akcyza na samochody używane czy opłaty za wywóz śmieci. Czeka nas kumulacja zmian podatkowych.
Inflacja, rosnące ceny energii i paliw, podwyżka płacy minimalnej, słabnąca koniunktura, nowe stawki VAT. Wszystko to złoży się na wyższe koszty życia w Polsce A.D. 2020.
Zdrożeją także książki, owoce i warzywa, papier toaletowy, a nawet... lód w kostkach. Oto 20 produktów, które w 2020 r. będą nas kosztować więcej.
Od stycznia palenie i picie będą droższe. Rosnący podatek akcyzowy od używek to jedna z wielu czekających nas podwyżek. Rząd musi znaleźć pieniądze na realizację obietnic wyborczych PiS.
Zamiast psuć państwo, rząd mógłby po prostu podnieść podatki, ale nie ma odwagi. Liczy, że w tym, ile nam zabiera, zorientujemy się dopiero, gdy już wygra ostatnie wybory.
Minister finansów zaplanował na przyszły rok podwyżki podatku akcyzowego od używek. Zyska na tym czy straci?
Donald Tusk nie wytrzyma i mimo wszystkich wątpliwości obniży akcyzę na paliwo.
Państwo chętnie wyciąga ręce po nasze pieniądze, ale trudno się z nimi rozstaje. Obywatel, który zgodnie z prawem chce dochodzić zwrotu jakiejś nadpłaty, musi się przygotować na urzędniczy tor przeszkód. Ostatnio bywa on coraz dłuższy.
Od stycznia możemy się spodziewać podwyżek cen różnych towarów. Głównym powodem są rządowe manipulacje przy akcyzie. Pozostaje nadzieja, że coś stanieje.
Szykuje się podwyżka akcyzy, zwłaszcza na paliwa. Rząd chce w ten sposób zwiększyć dochody budżetu i uszczelnić podatki. W tym samym czasie prezydent podpisuje ustawę, która polskim rolnikom daje prawo do przydomowej produkcji paliw i legalnego pędzenia bimbru bez akcyzy. To zaproszenie do kolejnych afer.