Do Europy trafiają zrabowane przez dżihadystów antyki, a w drugą stronę płyną kałachy. Wymianę organizuje włoska mafia wraz z rosyjskimi i chińskimi gangsterami. A w roli spiritus movens występują rosyjskie służby.
W chwili śmierci Bumar miał dopiero dziesięć lat. Śmierć nastąpiła nagle, choć wielu ją wieściło. Wielu też na nią czekało.
Jego nazwisko budziło respekt od Afganistanu po Kongo. Mówiono o nim handlarz śmiercią, bo sprzedając czołgi i karabiny, decydował o wyniku wojen.
Jeśli w sprawie rakiet jest jakiś wątek wymagający wyjaśnienia, to nie hipokryzja Wassermanna ani uczciwość El-Assira, tylko rola Pałacu Prezydenckiego w eksporcie broni do Gruzji.
Spadek, wyłączając sprzedaż broni ręcznej strzeleckiej, ma miejsce po sześciu latach nieprzerwanego wzrostu.
Wysyłając żołnierzy do Iraku liczyliśmy na kontrakty dla polskich firm. Dziś jedyną, która coś tam sprzedaje, jest Bumar. Inni uciekli. Kiedy wrócą, może być za późno.
Na Ostrowskiego wystarczy jedno dochodzenie, w sprawie Bumaru trzeba by paru.
Właściciela firmy Ostrowski Arms próbowano obsadzić już w wielu rolach: pogromcy wielkiego Bumaru, lobbysty związanego z politykami SLD, agenta tajnych służb, a nawet osoby powiązanej z otoczeniem ibn Ladena. My trafiliśmy na jego ekranowe role: epizod w filmie „Sara” oraz dwie rólki w serialu „Świat według Kiepskich”.