Unia Europejska do niedawna czuła się dumna z miana „mocarstwa regulacyjnego”. Teraz jednak w Brukseli wahadło przechyla się w drugą stronę. Co i po co Bruksela regulowała i co ma teraz pilnie „odregulować”?
Zadanie oczyszczenia badawczo-naukowej stajni Augiasza powierzono 42-letniemu prof. Fendlerowi, wywodzącemu się z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.
Spór o Centralny Port Komunikacyjny to kolejny rozdział w dyskusji o wielkich polskich projektach modernizacyjnych: od Gdyni i COP po elektrownię w Żarnowcu.
Ten tytuł, niestety, nie jest clickbaitową zagrywką. Mamy problem, a dokładnie kryzys demograficzny. W 2022 r. urodziło się w Polsce 305 tys. osób – jak poinformował GUS – najmniej od końca II wojny światowej. Co z tego wynika?
Przedsiębiorczość przez lata wyróżniała polskie społeczeństwo i gospodarkę. Ten silnik rozwoju jednak się zaciera. Dziś Polacy wolą iść na etat niż „na swoje”. Co się z nami stało?
Świat prędzej niż przez chciwość zostanie zniszczony przez głupotę i opieszałość – mówi Bertrand Piccard, szwajcarski psychiatra, pilot, odkrywca i działacz na rzecz środowiska.
Airbus A380, concorde, sieć telefonii satelitarnej Iridium, Google Glass, telewizja 3D – lista genialnych wynalazków, którym wróżono sukces, a poniosły klapę, jest coraz dłuższa. To ostrzeżenie także dla naszych polityków, którzy lubią prężyć muskuły.
Gospodarka Polski wciąż nie jest innowacyjna. Co musiałoby się stać, żeby była?
Innowacyjność to hasło, które od lat głoszą wszystkie polskie rządy. Gdyby miarą postępu była liczba słów i inicjatyw, to nasz kraj byłby w tej dziedzinie liderem. Dlaczego nie jest?