Spotkanie Tuska z Macronem w Warszawie; podejrzany o głośne zabójstwo na Nowym Świecie już w Polsce; jest nowy szef Rady Mediów Narodowych (tym razem nie z PiS); prokuratura wystawiła list gończy za Marcinem Romanowskim; Trump krytykuje zgodę na ostrzał celów w Rosji amerykańską bronią.
Wniosek w sprawie usunięcia członka Rady Mediów Narodowych złożyli posłowie Koalicji Obywatelskiej. Tym samym rząd jest o krok od odzyskania większości w niekonstytucyjnym organie.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański wnioskuje do premiera Morawieckiego o zwiększenie dotacji dla TVP do 3 mld zł. To się nie uda, ale pytanie, jak finansować media publiczne i ile to kosztuje, pozostaje aktualne.
Minister kultury i dziedzictwa narodowego w rządzie PiS Piotr Gliński zwrócił się do Rady Mediów Narodowych o zgodę na zmiany w statutach publicznych nadawców, które mają uniemożliwić wymianę ich władz.
Najbardziej znane twarze pisowskiej propagandy mają dostać nowe umowy, które zabezpieczą je finansowo po zmianie władzy w kraju i w TVP. Wynagrodzenie mają pobierać nawet przez rok po zdjęciu z wizji.
„Niepoprawna” piosenka Kazika, wymazane głosowanie na Listę Przebojów Trójki, odejście Marka Niedźwieckiego i Hirka Wrony, bojkot stacji przez artystów. Oto polityczna cenzura i jej skutki.
Odchodzący z Trójki Wojciech Mann mówi, że trwa właśnie mord radia publicznego, sadystycznie krojonego na plasterki. Projekt nadzoruje szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański i gorliwi wykonawcy jego poleceń.
Zawirowań w Polskim Radiu ciąg dalszy. I wciąż nie wiadomo, kto będzie pełnił funkcję prezesa publicznej rozgłośni.
Według Czabańskiego zmiany w TVP zachodzą, ale są niewystarczające.