Kraj

Obywatele RP apelują: Relacjonujcie uczciwie to, co się dzieje 10 kwietnia

Obywatele RP Obywatele RP Michal Dyjuk / Forum
Paweł Kasprzak, lider Obywateli RP, prostuje informacje, jakie pojawiają się w prawicowych mediach przy okazji miesięcznic smoleńskich, i apeluje, żeby nie przekłamywać rzeczywistości.

Obywatele RP od ponad roku gromadzą się naprzeciw Pałacu Prezydenckiego w kontrze do uczestników miesięcznic smoleńskich. Ich zgromadzenia zawsze otrzymują zgody stołecznego ratusza. Będą maszerować – również legalnie – 10 kwietnia, w siódmą rocznicę katastrofy, pod hasłem: „O godny spokój ludzkiej żałoby”. Pod koniec marca apelowali, żeby do nich dołączyć:

„Odbierzmy PiS narzędzie haniebnej propagandy, sprzeciwmy się fałszowaniu rzeczywistości, budowaniu narodowo-katolickiego fundamentalizmu, tworzeniu niebezpiecznej sekty fanatycznych wyznawców i ponad wszystko – sprzeciwmy się odzieraniu z ludzkiej godności tych, których prezes PiS wskazuje fanatykom jako wrogów ojczyzny. Bądźmy tego dnia obecni i widoczni. Pokażmy własną pamięć, własne przekonania, własne wartości i determinację w ich obronie przed pochodem fanatycznego, totalitarnego szaleństwa jawnych wrogów demokracji”.

Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak namawiając do udziału w manifestacjach, przestrzega przed medialnymi przekłamaniami. W opublikowanym 8 kwietnia materiale wideo tłumaczy, co tak naprawdę wydarzyło się 10 marca, podczas kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. Prawicowe media, w tym TVP, zwolenników Obywateli RP określały mianem „dziczy”. Relacjonując wydarzenia, mówiły zaś i pisały o „szarpaczce”, przekonując, że Obywatele RP wdawali się w bójki z mundurowymi.

Paweł Kasprzak tłumaczy, co w rzeczywistości działo się pod Pałacem Prezydenckim:

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019
Reklama