Kraj

Zgłaszajmy kandydatury do nagrody Ośrodka Karta

Zgłaszajmy kandydatury do nagrody Ośrodka Karta

Ośrodek Karta w Warszawie
Ośrodek Karta zachęca czytelników Polityka.pl do zgłaszania kandydatur do pierwszej edycji Nagrody Karty im. Katarzyny Miernickiej za działania na rzecz pamięci historycznej służące wspólnocie obywatelskiej.

Nagroda zostanie przyznana osobie z Polski lub zagranicy, która w swojej aktywności, czynach, dokonaniach czy też w postawie kieruje się szeroko rozumianymi ideami i wartościami upowszechnianymi przez Kartę – za działania związane z przeszłością, służące jedności wspólnoty obywatelskiej lub przeciwstawiające się jej podziałom. Działania te nie muszą być datowane w roku poprzedzającym wręczanie nagrody.

Laureat/laureatka otrzyma nagrodę w wysokości 30 tysięcy zł (brutto).

Zgłoszenia kandydatur prosimy przesyłać zgodnie z załączonym kwestionariuszem do 31 stycznia 2019, pod adresem: nagrodakarty@karta.org.pl.

Regulamin NAGRODY i kwestionariusz zgłoszeniowy znajdą Państwo tutaj: https://karta.org.pl/Aktualnosci/Anons_Nagrody_KARTY_im__Katarzyny_Miernickiej/913.

Nagroda zostanie wręczona po raz pierwszy na uroczystej gali 27 marca 2019 r. w kinie Iluzjon (Warszawa), w powiązaniu z podsumowaniem rocznych dokonań Ośrodka, Dniem Darczyńcy Pamięci (podzięką dla tych, którzy w KARCIE współtworzą archiwum społeczne XX wieku) i Klubem KARTY.

Reklama

Czytaj także

Historia

Rozmowa z Davidem Martelo, uczestnikiem rewolucji goździków

O portugalskiej rewolucji goździków sprzed 45 lat opowiada jej uczestnik David Martelo.

Krzysztof Kubiak, Tadeusz Zawadzki
23.04.2019
Reklama