Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

„Brat bez brata”. Książka o tym, dokąd nas prowadzi Jarosław Kaczyński

Okładka książki „Brat bez brata” Okładka książki „Brat bez brata” Polityka
Mariusz Janicki i Wiesław Władyka zastanawiają się, jak doszło do tego, że schyłkowa, wydawałoby się, partia, która sprawiała wrażenie kuriozalnej sekty, stała się mocarnym ugrupowaniem zmieniającym wszystkie reguły państwa. Książka już w sprzedaży.

Kiedy w 2007 r. po parlamentarnych wyborach PiS oddawał władzę, wiele wskazywało na to, że w ogóle – powoli, ale nieuchronnie – schodzi z politycznej sceny. Że jeszcze będzie oddziaływać na część elektoratu, ale coraz słabiej, już bez napływu nowych sympatyków. Co prawda wcześniej, podczas kampanii, przegrana partii Jarosława Kaczyńskiego nie wyglądała wcale na pewną; długo walka Platformy z PiS była wyrównana. W momencie publikacji naszej książki „Cień wielkiego brata. Ideologia i praktyka IV RP”, na kilka tygodni przed wyborami, nic jeszcze nie było przesądzone, a wręcz wydawało się, że szala przechyla się na stronę PiS.

Mariusz Janicki i Wiesław Władyka opowiadają o swojej książce „Brat bez brata. Dokąd prowadzi Polskę Jarosław Kaczyński”. Wywiad w całości opublikujemy na Polityka.pl już w najbliższy weekend.

Książka do kupienia z najnowszą „Polityką” (36/2019) i dostępna w naszym sklepie internetowym.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama