Kraj

„Brat bez brata”. Książka o tym, dokąd nas prowadzi Jarosław Kaczyński

Okładka książki „Brat bez brata” Okładka książki „Brat bez brata” Polityka
Mariusz Janicki i Wiesław Władyka zastanawiają się, jak doszło do tego, że schyłkowa, wydawałoby się, partia, która sprawiała wrażenie kuriozalnej sekty, stała się mocarnym ugrupowaniem zmieniającym wszystkie reguły państwa. Książka już w sprzedaży.

Kiedy w 2007 r. po parlamentarnych wyborach PiS oddawał władzę, wiele wskazywało na to, że w ogóle – powoli, ale nieuchronnie – schodzi z politycznej sceny. Że jeszcze będzie oddziaływać na część elektoratu, ale coraz słabiej, już bez napływu nowych sympatyków. Co prawda wcześniej, podczas kampanii, przegrana partii Jarosława Kaczyńskiego nie wyglądała wcale na pewną; długo walka Platformy z PiS była wyrównana. W momencie publikacji naszej książki „Cień wielkiego brata. Ideologia i praktyka IV RP”, na kilka tygodni przed wyborami, nic jeszcze nie było przesądzone, a wręcz wydawało się, że szala przechyla się na stronę PiS.

Mariusz Janicki i Wiesław Władyka opowiadają o swojej książce „Brat bez brata. Dokąd prowadzi Polskę Jarosław Kaczyński”. Wywiad w całości opublikujemy na Polityka.pl już w najbliższy weekend.

Książka do kupienia z najnowszą „Polityką” (36/2019) i dostępna w naszym sklepie internetowym.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Od uchodźcy 600 zł. W Polsce kwitnie handel meldunkami

O tym, że zameldowanie nadal jest w Polsce obowiązkowe, wie niewielu Polaków. Obcokrajowców jeszcze mniej. Właściciele mieszkań meldować nikogo nie muszą. I nie chcą. W szczególności uchodźców, a już najmniej tych z Afryki. Za brak meldunku Polakom nic nie grozi, cudzoziemcom spoza Unii – grzywna. Bez zameldowania nie mogą załatwić wielu spraw. W efekcie kwitnie meldunkowy handel.

Agnieszka Rodowicz
16.02.2020
Reklama