Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Wyniki przełomowego sondażu „Polityki” o poglądach Polaków na seks. O moralnych szantażach władzy oraz o karierze posła Andrzeja Jaworskiego, która pokazuje jej finansowo-polityczny system. O zakonach zajmujących się opieką nad dziećmi i o tym, czy grozi nam blackout. To tylko wybrane tematy z najnowszego numeru „Polityki”. Życzę przyjemnej lektury.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

Jakie są poglądy Polaków na sprawy seksu, płci, rozrodczości. Jakie zachowania seksualne uznają za dopuszczalne, a co pozostaje tabu? W najnowszej „Polityce” znajdziecie Państwo wyniki sondażu zleconego przez nas pracowni Kantar. W komentarzu do tego badania Martyna Budna ocenia, na ile stajemy się społeczeństwem otwartym obyczajowo, tolerancyjnym na odmienności, jakie są tu różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami, między pokoleniami czy regionami kraju. Zachęcam Państwa do zapoznania się z tym materiałem.

Ponadto w najnowszym numerze „Polityki”:

Na czym polegają moralne szantaże obozu władzy wobec opozycji, jakich tematów władza zakazuje i dlaczego te metody wciąż są skuteczne – o tym w artykule Mariusza Janickiego.

• Bayraktar, dron bojowy, który udało się pozyskać dla walczącej Ukrainy dzięki zbiórce zorganizowanej przez Sławomira Sierakowskiego, wzbudził nie tylko entuzjazm i poczucie solidarności, ale także kontrowersje, zwłaszcza na lewicy. Na czym polegają te wątpliwości? – o tym w artykule Rafała Kalukina.

• Co się teraz dzieje w dawnej „zonie” przy granicy polsko-białoruskiej, czy ktoś poniesie odpowiedzialność za niezgodne z prawem międzynarodowym „pushbacki”? – pisze Ewa Siedlecka.

• Kim jest Andrzej Jaworski? To były i zapewne przyszły poseł PiS, ulokowany w wielu państwowych firmach, ale przede wszystkim człowiek blisko związany z ojcem Tadeuszem Rydzykiem – o karierze, która dobrze pokazuje, na czym polega finansowo-polityczny system obecnej władzy, pisze Anna Dąbrowska.

• Jaka jest rzeczywistość polskich zakonów zajmujących się opieką nad dziećmi – pisze Justyna Kopińska.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

Opieka nad dziećmi po rozwodzie to częsta przyczyna sporów między rodzicami. Co zmienia w tej kwestii niedawny wyrok Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej – mówi Joanna Hetman-Krajewska w rozmowie z Martyną Bundą.

Minęło 25 lat od tajemniczego morderstwa pary studentów w Górach Stołowych: czy wiadomo coś nowego, czy uda się wreszcie znaleźć sprawcę lub sprawców tej głośnej zbrodni – do sprawy wraca Katarzyna Kaczorowska.

Czy Polsce grozi blackout, czy nasza energetyka jest przygotowana na węglowy kryzys? – pisze Adam Grzeszak.

I jeszcze: co się dzieje na Tajwanie; o zapachach dawnych miast; o pewnym antynaziście – kapitanie U-boota; o królu Stanisławie Auguście Poniatowskim w 250. rocznicę I rozbioru Polski oraz o nieustających kłopotach podróżnych na lotniskach.

To wciąż tylko część naszych propozycji z najnowszego wydania „Polityki”. Zachęcam do przeczytania całości numeru, życząc przyjemnej lektury.

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Czytamy i oceniamy nowego Wiedźmina. A Sapkowski pióra nie odkłada. „Pisanie trwa nieprzerwanie”

Andrzej Sapkowski nie odkładał pióra i po dekadzie wydawniczego milczenia publikuje nową powieść o wiedźminie Geralcie. Zapowiada też, że „Rozdroże kruków” to nie jest jego ostatnie słowo.

Marcin Zwierzchowski
26.11.2024
Reklama