Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Polityka
Jak odbudować Sejm po PiS, droga Morawieckiego: od bankowca do ideologicznego radykała; Wanda Półtawska – duchowa siostra JPII; czy Polacy są uzależnieni od leków nasennych? To tylko wybrane tematy z najnowszej „Polityki”. Zapraszamy do lektury także wielu innych tekstów.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszym wydaniu „Polityki” proponujemy Państwu wiele interesujących materiałów na aktualne tematy polityczne, społeczne, ekonomiczne i inne, w tym m.in.:

Jaki będzie ten nowy Sejm, który ruszy 13 listopada, z wieloma debiutantami, z nowym politycznym układem? Czy uda się przywrócić pierwotną rangę tej ustawodawczej instytucji, nadwyrężonej przez ostatnie lata? Jak działa Sejm, jakie ma zadania, kto tam pracuje, jakie ma kompetencje marszałek Sejmu, co mogą komisje – o tym w raporcie Anny Dąbrowskiej i Łukasza Lipińskiego.

Co można zrobić z wymiarem sprawiedliwości, z sądownictwem i Sądem Najwyższym, prokuraturą, Trybunałem Konstytucyjnym, aby mimo zagrożenia wetem ze strony prezydenta Dudy przywrócić porządek prawny i spowodować, by napłynęły fundusze z KPO – pisze Ewa Siedlecka.

• Mimo powierzenia przez prezydenta Dudę Mateuszowi Morawieckiemu misji sformowania nowego rządu nieuchronnie dobiega końca jego rola premiera: jakim był zatem szefem rządu, czy spełnił oczekiwania Jarosława Kaczyńskiego, co wniósł do strategii politycznej PiS, jaką przeszedł drogę od bankowca do partyjnego działacza, w jaki sposób z gospodarczego pragmatyka stał się ideologicznym radykałem – przypomina i analizuje Cezary Michalski.

Czy Trzecia Droga jako polityczny projekt będzie kontynuowana, czy też drogi Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza w Sejmie się rozejdą; jakie interesy ma Polska 2050, a jakie PSL; czy prezydenckie ambicje Hołowni, na kontrze wobec zamiarów Rafała Trzaskowskiego, zagrożą spójności antypisowskiej koalicji – opisuje Rafał Kalukin.

• O organizacji kultywującej postać marszałka Józefa Piłsudskiego, która stała się niemal równoległą strukturą do wojska i przyznaje własne stopnie oficerskie – pisze Violetta Krasnowska.

Kim była Wanda Półtawska, przyjaciółka i duchowa „siostra” Karola Wojtyły, jaki miała wpływ na polski Kościół – opisuje Joanna Podgórska.

Najnowsze wydanie „Polityki”PolitykaNajnowsze wydanie „Polityki”

Jak firmy traktują związkowców, jaką pełnią oni rolę w polskich przedsiębiorstwach – o tym w tekście Joanny Solskiej.

Czy Polacy są uzależnieni od leków nasennych, co i na co przepisują lekarze, jak się ochronić przed nadużywaniem takich preparatów – temat przedstawia Paweł Walewski.

Żywność z owadów – czy stanie się w końcu codziennością na polskich stołach – pisze Adam Grzeszak.

Ponadto w najnowszej „Polityce”: • Golda i Bibi, dwoje premierów Izraela z różnych epok, ale w podobnej sytuacji; • kim byli pierwsi Słowianie; • życie codzienne plebsu sprzed stuleci; • czego wstydzą się zwierzęta; • horror Britney Spears; • filmowa klęska Polańskiego?; • zryw pokolenia Z; • światowa moda polska.

To część tematów z nowego wydania „Polityki”, zapraszamy do lektury także wielu innych tekstów i życzymy miłych wrażeń!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama
Reklama