Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Strach

Prezydent i premier pojechali na wakacje, dziennikarze zaplanowali urlopy, a tu okazało się, że żadnych wakacji nie ma i nie będzie.

Prezydent i premier pojechali na wakacje, dziennikarze zaplanowali urlopy, a tu okazało się, że żadnych wakacji nie ma i nie będzie.

Z każdym dniem temperatura rośnie i wszyscy orzą jak chłopi na wiosnę. Zresztą, jeśli choć trochę poobserwowało się Jarosława Kaczyńskiego w poprzednich sezonach, to było wiadome, że spokojnie to premier opalać się nie potrafi i cały czas pracuje i kombinuje.

Ale chyba pierwszy raz zdarzyło się, że choć sam zaczął letnią awanturę od afery z Lepperem, to stracił inicjatywę i to wydarzenia gonią przed sobą premiera.

Wszystko się sypie i to od każdej strony. Sypie się na zewnątrz, gdzie zostały wypchnięte przystawki, coraz bardziej agresywne wobec byłego koalicjanta, sypie się kadencja, sypią się dziennikarze, którzy do tej pory tak miłowali Jarosława Kaczyńskiego.  Sypie się do wewnątrz, bo za łby złapali się Tatarzyn i Kozak, jeszcze niedawno wydajnie współpracujący na rzecz i w imieniu Czwartej RP.

I sypie się coś jeszcze, mianowicie po raz pierwszy w obozie zwycięzców pojawiło się zwątpienie i strach, że oto za chwilę wszyscy do tej pory atakowani i poniewierani rzucą się do gardeł. To widać i czuć.


WIĘCEJ:

 • Wybory! Chyba, że... Lech Kaczyński i Donald Tusk zgodzili się, że jesienne wybory są nieuchronne. Ale pojawia się kilka wątpliwości.
 • Kaczmarek jak Sobotka?: Janusz Kaczmarek, najbardziej zaufany człowiek obecnej ekipy, wierny towarzysz Zbigniewa Ziobro i przyjaciel prezydenta, zdaniem premiera okazał się zdrajcą - pisze na blogu Janina Paradowska.
 • W niektórych przypadkach udawałem głupiego: Rozmowa z Andrzejem Lepperem, przewodniczącym Samoobrony
 • Pozostałe komentarze i artykuły dotyczące bieżących wydarzeń politycznych
 • Oferta na pierwszy rok:

  4 zł/tydzień

  SUBSKRYBUJ
  Reklama
  Reklama

  Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

  Powrót na stronę główną