Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

• Prezes Jacek Kurski tradycyjnie w swoim świecie ciemnego ludu: „Krzysztof Ziemiec będzie takim nowym Orłosiem – wyznał w wywiadzie. – Ma luz i sympatię”. To taka sama prawda jak informacja, że szczepione dziecko pogryzło prezydencką limuzynę.

• Komicy kojarzeni ze sceną stand-upową, Ola Petrus i Karol Modzelewski, wystąpili w nowej kampanii sieci Ikea. Opowiadają skecze inspirowane prawdziwymi historiami klientów z sypialni. Z żartem jest jak z meblem z Ikei. Nie wiadomo, co wyjdzie na koniec.

Jonasz Rewiński, syn Janusza vel „Siara i wszystko jasne”, poprowadzi program w TVP Polonia „Focus on Poland”. Magazyn skierowany jest do Polaków mieszkających za granicą. Znając poczucie humoru i poglądy Siary juniora, zalew powrotów nam raczej nie grozi.

Radosław Majdan doszedł do porozumienia z firmą Chanel. Jego firma wycofa z rynku zapach Vabun for Lady No. 5. Dziwny ruch. Obawa, że ktoś pomyli oryginalny No. 5 z Majdanem, to jak obawa, że ktoś pomyli Szpaka ze Szpakowskim.

• Królowa ludzkich serc Małgorzata Rozenek-Majdan pojawiła się na ostatnim Balu Dziennikarza w kreacji, która zachwyciła wszystkich. Dzień później okazało się, że to plagiat sukni niejakiej Ciary. Lubię tę parę. Są tacy oryginalni.

• Każdy tydzień działalności internetowych serwisów o popkulturze to kolejny kamień milowy w dziennikarstwie. Po Balu Dziennikarza napisano: Ania Wendzikowska wyglądała jak księżniczka z bajki. Popatrzyłem na zdjęcia. No, różne są bajki.

• Najsłynniejsze krajowe siostry – czyli siostry Godlewskie – wiedzą, jak utrzymać się na topie. Ostatnio pobiły się na pokładzie samolotu z Warszawy do Amsterdamu. Podoba mi się ten duet. Jedna nie umie nic. A druga się od niej uczy.

• Najzdolniejszy krajowy satyryk ostatniej dekady Robert Górski został ojcem córeczki o imieniu Malina. Gratulacje. Fajnie być ojcem w młodym wieku. Jest szansa, że córka zdąży cię zapytać: kim zechcesz zostać, kiedy dorośniesz?

Magda Gessler otworzyła w Londynie bistro o nazwie White Goose. Ceny wysokie. Tatar – 10 funtów. Pstrąg – 13 funtów. Schabowy – 14 funtów. Wkur…ny Brytyjczyk – bezcenne.

• Sieć sklepów z bielizną Esotiq&Henderson, której współwłaścicielką i dyrektorem kreatywnym jest Joanna Krupa, może się pochwavlić 25-proc. wzrostem sprzedaży. Z badań wynika, że kobiety noszące seksowną bieliznę mają mniejszą liczbę partnerów niż te, które nie noszą jej w ogóle.

Sławomir Zapała, lepiej znany jako Sławomir, wystąpił w reklamie porównywarki kredytów i pożyczek Bancovo. Gratuluję. Ja bym kredyt porównał do małżeństwa. Płacisz za to, że nie masz pieniędzy.

Paulina Sykut-Jeżyna poprowadzi nowy program o disco polo „Moje disco, moje wszystko”. Kariera bywa jak sztuka. Z kiepskim 3. aktem.

• A jednak liczby są bezlitosne. Liczyli i liczyli, i wyszło, że nowa odzyskana „Jaka to melodia” z Norbim, nowym prowadzącym, straciła blisko 500 tys. widzów. W życiu artysty szykuje się grecka tragedia. Będzie musiał wrócić do dotychczasowej kariery.

• Uwaga, dobra wiadomość. A to nieczęste. Radio Zet zostało zakupione przez Agorę oraz czeski fundusz o dziwnej nieczeskiej nazwie. Uff. Energetyczne monstrum braci Karnowskich będzie pochłaniać naszą świadomość w dotychczasowym wymiarze.

• Nasz wyjątkowy towar eksportowy (wszystkie feministki przepraszam za słowo towar): Sandra Kubicka wystąpiła na okładce francuskiej edycji magazynu „Maxim”. Podobno wszyscy noszą tam ostatnio żółte kamizelki. Sandra przeczy doniesieniom o noszeniu czegokolwiek.

• Jest. Znowu sukces. Naszym reprezentantem na Eurowizję w Izraelu będzie ludowy zespół Tulia. Ciekawy wybór. W sieci hejt i lawina agresji. Gdyby liczyć się ze zdaniem internautów, do Tel Awiwu należałoby wysłać 17. Brygadę Zmechanizowaną.

Polityka 9.2019 (3200) z dnia 26.02.2019; Kultura; s. 82
Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Kleszcz: pospolity, łąkowy, afrykański. Dlaczego nam grożą i jak się ich pozbyć

Wiktoria Romanek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego opowiada „Polityce” o tym, jak rozróżnić kleszcze, o Narodowym Kleszczobraniu oraz tym, co robić, gdy znajdziemy kleszcza wbitego w nasze ciało lub ciało naszego czworonożnego przyjaciela.

Maciej Jaźwiecki
16.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną