Kultura

Mea pulpa

Danuta Stenka, aktorka wyjątkowa, została twarzą farb Magnat. Trudno. Nie wszystko musimy rozumieć. Ja do dziś nie rozumiem tego, że reklamy w Polsacie emitowane w ciągu jednego dnia trwają średnio dwa dni.

• Ruszyła kampania reklamowa marki Volkswagen. Na działania składa się cykl rozmów z tzw. znanymi ludźmi prowadzonych przez prezenterkę Marcelinę Zawadzką. Z popularnością niektórych znanych ludzi jest jak z volkswagenami. Nie ma się czym chwalić.

• Plejada jak co roku przyznaje swoje nagrody. I jak co roku jest wesoło. Osobowością roku może zostać Agata Młynarska, nadzieją Blanka Lipińska, a debiutantką Maja Frykowska. W krajowym show-biznesie bez zmian. Tradycyjnie promują nosicieli niezbyt nachalnych talentów.

• Trwa medialny rozwód Weroniki Rosati i Roberta Śmigielskiego. Lekarz podobno groził, że wyrzuci jej psa przez okno, a ona wystąpiła o zakaz zbliżania się do jej trzyletniego yorka Frania. Jest w tej parze coś pięknego. Jeszcze nie wiem co, ale obiecuję poszukać.

Anna Mucha w socialmediowym natarciu. Aktorka po raz kolejny umieściła na swym koncie zdjęcie biustu i rozbiła medialny bank. Podobno Instagram to wyolbrzymiona rzeczywistość. W tym wypadku nie potwierdzam.

Michał Wiśniewski obdarował rynek nową piosenką. Rzecz nazywa się „Z nikim nie jest tak” i jest jakoby pożegnaniem z ostatnią małżonką. Pan śpiewa, że „tym razem motylki w brzuchu nie pozdychają”. Czego, niestety, nie można powiedzieć o słuchaczach.

• Poseł Paweł Kukiz wypowiedział się literacko o pośle Robercie Biedroniu. Było bogato. Pojawiły się hasła „pedaliada”, „żonomąż”, „bolszewizm”, „wyćwiekowana obroża”, „ping-pong w ustach” oraz „faszystowskie metody”. Ładne. Jeszcze nie Blanka Lipińska, ale blisko.

Mikołaj Janusz odszedł z TVP Info po incydencie, kiedy to z okrzykiem „nie dotykaj mnie, pedale” próbował wyrywać jednemu z demonstrantów tęczową flagę podczas marszu solidarności z Elżbietą Podleśną. Ładnie powiedziane. Mógłby występować na koncertach przed Kukizem.

• Już w sierpniu na ekrany trafi komedia sensacyjna Szymona Jakubowskiego „Na bank się uda”. Na bank napadnie kwiat aktorów seniorów: Adam Ferency, Lech Dyblik i Marian Dziędziel. Szybkie pieniądze dla starszych ludzi. To ostatnio modny temat.

• Już w maju odbędzie się walka MMA, w której zmierzą się Paweł Trybson Trybała i Marcin Najman. Na konferencji prasowej Trybson podarował Marcinowi wino, które zdaniem producenta „szybko klepie i pozostawia niesmak”. Chciałoby się powiedzieć wytrawne. A nawet słodkie.

• Koniec małżeństwa Reni Jusis i Tomka Makowieckiego. Po 12 latach wspólnego życia para zdecydowała się na rozwód, i to po jednej rozprawie. Podobno Tomek usłyszał od żony najgorszą rzecz, jaką można usłyszeć podczas seksu. Kochanie, wróciłam.

Dorota Szelągowska wypowiedziała się: „Wiara jest dla mnie bardzo istotna. Ubolewam, że nie jestem w związku sakramentalnym. Brakuje mi tego, że nie mogę w pełni uczestniczyć w mszy świętej”. Dorota jest specem od remontów. Wie, że dobra fasada to podstawa.

• Dwutygodnik „Viva!”, poświęcony w większości nie tym gwiazdom, które coś znaczą, ale tym, które lubią się oglądać w dwutygodnikach, zaliczył spadek sprzedaży o 56,24 proc. Gratulacje. W przypadku takich pism obowiązuje paradoks: im mniej człowiek czyta, tym wie więcej.

• Mistrzyni windsurfingu Zofia Klepacka została wyróżniona tytułem Osobowość Roku przez TV Republika. Głównie za wyznanie, że środowiska LGBT to promocja wynaturzeń i porażka chrześcijańskiej Polski. Brawo. W windsurfingu się płynie, jak jest wiatr. Z myśleniem jest podobnie.

Wiktoria Jakubowska została nową naczelną serwisu Plotek.pl. Ciekawe, czy zmieni strategię. Dotychczas ich działalność można było czytać w prosty sposób. Jeśli ktoś cię nienawidzi, to dlatego, że jesteś dla niego zagrożeniem albo nienawidzi sam siebie, albo po prostu chciałby być tobą.

Adam Ostrowski, znany jako O.S.T.R., napisał biografię „Brzydki, zły i szczery”. Polecam. Muzyk wyznaje, że w 1989 r. poprosił wujka o kasety z jazzem, a dostał z hip-hopem. I tak się zaczęło. Idąc tym tropem – połowa polskich gwiazd pop nie dostała jeszcze żadnej kasety.

Polityka 20.2019 (3210) z dnia 14.05.2019; Kultura; s. 94
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Czy istnieją miasta idealne? Nowa Huta warunki spełnia. Warto przyjrzeć się jej bliżej

75-lecie Nowej Huty to okazja do rachunku sumienia dla urbanistów, decydentów i deweloperów. A dla nas – do refleksji, gdzie naprawdę chcielibyśmy mieszkać.

Marcin Skrzypek
09.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną