Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Film

Batmana cień

Recenzja serialu: „Gotham”, reż. Brunon Heller

Kadr z serialu „Gotham”, reż. Brunon Heller Kadr z serialu „Gotham”, reż. Brunon Heller Universal Channel / materiały prasowe
Najintensywniej reklamowana nowość serialowa tego sezonu po pierwszym odcinku mocno rozczarowuje.

Akcja toczy się w Gotham, mieście bezprawia i korupcji, w którym w przyszłości porządek zaprowadzi Batman. Przyszły mściciel w kostiumie nietoperza ma 12 lat i jest świadkiem morderstwa swoich rodziców, zaś głównym bohaterem serii jest prowadzący śledztwo w tej sprawie młody policjant James Gordon. Serial Brunona Hellera jest prequelem historii znanej z komiksów wydawnictwa DC Comics i ich filmowych wersji. Jeśli produkcja znajdzie fanów, ostatni z kilku planowanych sezonów zakończy się sceną Bruce’a Wayne’a zakładającego kostium superbohatera. Choć pytanie, czy znajdzie, jest po pierwszych odcinkach otwarte. Na razie to kolejny amerykański kryminał w odcinkach, z tych z wymuskanymi komputerowo kadrami, sztampowo napisanym scenariuszem, drewnianymi dialogami i kiepskim aktorstwem. Korupcja i rozkręcająca się wojna gangów, z którą widz będzie się musiał zmierzyć, wyglądają jak po przejściu Photoshopa. Nie przekonują także upchane w pilotowym odcinku młode wersje późniejszych wrogów Batmana: Kobiety-Kota, Fish Mooney, Człowieka-Zagadki i Pingwina. Będzie lepiej?

 

Gotham, Universal Channel, premiera 8 października, godz. 22.00

Polityka 41.2014 (2979) z dnia 07.10.2014; Afisz. Premiery; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Batmana cień"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kultura

W hamaku i na leżaku. Wybraliśmy 12 książek na lato

Latem można nadrobić zaległości z całego roku, dlatego proponujemy starannie wybrany zestaw 12 gorących powieści, kryminałów i książek non-fiction z ostatnich miesięcy. Wciągających, poruszających, odkrywczych.

Jakub Demiańczuk, Justyna Sobolewska, Aleksandra Żelazińska
01.07.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną