Muzyka

Rodzinny Interes Muzyczny

Rockandrollowo!

Jeszcze jedno „power trio” z Ameryki, tyle że z dużo dłuższym stażem niż Radio Moscow. North Mississippi Allstars istnieją od 1996 r. w niezmienionym (!) składzie. Obok czarnoskórego basisty Chrisa Chewa w zespole jest jeszcze dwóch braci Dickinsonów (gitara, bębny).

W niektórych swoich projektach wspierani byli co prawda przez renomowanych kolegów, takich jak na przykład Robert Randolph czy Lucinda Williams, ale na najnowszej płycie „Hernando” znowu są tylko w trójkę. W żadnym razie nie obniża to jakości ich propozycji. Jest tu wszystko, co autor tej rubryki naprawdę lubi: amerykańska gitarowa rockandrollowa tradycja zmieszana z bluesem i elementami southern rocka, a nawet żartobliwymi tekstami.

Na przykład w utrzymanej w bluesowym nastroju piosence „Chciałbym być hippisem” wokalista marzy o stylu bycia i życia dzieci-kwiatów, ale martwi się, że mu włosy nie rosną na odpowiednią długość. Tę zabawę z muzyką wyprodukował po kumotersku ojciec braci Dickinsonów Jim, słynny muzyk sesyjny i producent z Memphis.

North Mississippi Allstars, Hernando, Songs of the South 2008

Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną