Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Dominik Strycharski

Teatr: Dominik Strycharski laureatem Paszportów POLITYKI

Dominik Strycharski Dominik Strycharski Leszek Zych / Polityka
Za muzyczne fonosfery, które nie tylko wyznaczają puls i oddają atmosferę spektakli, ale są jednymi z ich bohaterów i scenicznymi partnerami dla aktorów i aktorek.
Polityka
Polityka
Polityka

Paszport POLITYKI 2021 w kategorii Teatr otrzymał Dominik Strycharski – za tworzone, nierzadko na żywo, muzyczne fonosfery, które nie tylko wyznaczają puls i oddają atmosferę spektakli, ale są jednymi z ich bohaterów i scenicznymi partnerami dla aktorów i aktorek.

Dominik Strycharski (ur. 1975 r.) – kompozytor, improwizator, flecista, wokalista i performer. Urodził się w Bytomiu. Samouk, wsparty studiami na Wychowaniu Muzycznym na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Jako muzyk ma na koncie ponad 30 wydanych płyt, nagrywanych w różnych konfiguracjach osobowych. To muzyka improwizowana w rozmaitych odsłonach, elektroniczna, jazz. Jako kompozytor muzyki teatralnej jest współtwórcą ponad 90 spektakli, a także filmowego dokumentu kreacyjnego „Symfonia Fabryki Ursus” Jaśminy Wójcik. W wielu gra muzykę na żywo, w niektórych partneruje aktorom, jak np. w „Bolesławie Śmiałym” w reż. Pawła Świątka. W „Wałęsie w Kolonos” w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie prowadził skandujący chór, w „Jądrze ciemności” Conrada w warszawskim Teatrze Powszechnym stworzył całą fonosferę do odbioru w słuchawkach.

Nominowani w kategorii Teatr byli także Iga Gańczarczyk oraz Jędrzej Piaskowski i Hubert Sulima.

Partnerem kategorii jest Miasto Białystok.

Polityka 4.2022 (3347) z dnia 18.01.2022; Paszporty POLITYKI 2021; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Dominik Strycharski"
Reklama

Czytaj także

Świat

Gerhard Schröder, towarzysz Putina. Toksyczny związek na dobre i złe

Były kanclerz Gerhard Schröder, który wciąż nie wyrzekł się przyjaźni z gospodarzem Kremla, jest symbolem wszystkich niemieckich problemów z Rosją. Ale wcale nie najgorszym.

Marek Orzechowski
19.05.2022
Reklama