Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Ralph Kaminski

Muzyka popularna: Ralph Kaminski z Paszportem POLITYKI

Ralph Kaminski Ralph Kaminski Leszek Zych / Polityka
Nagroda za osobowość i umiejętność odróżnienia się od innych. Piosenki tworzone po autorsku i dar przekuwania znanego repertuaru we własną kreację artystyczną.
Polityka
Polityka
Polityka

Paszport POLITYKI 2021 w kategorii Muzyka popularna otrzymał Ralph Kaminski – za osobowość i umiejętność odróżnienia się od innych. Za piosenki tworzone od początku do końca po autorsku, ale też za wyjątkowy dar przekuwania znanego już repertuaru we własną kreację artystyczną.

Ralph Kaminski (ur. 1990 r.) – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, multiinstrumentalista, producent muzyczny i reżyser teledysków. Urodził się w Jaśle jako Rafał Stanisław Kamiński. Jest absolwentem wokalistyki Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Studiował też w Rotterdamie. Brał udział w telewizyjnych talent-shows, ale faktycznym początkiem obiecującej kariery stał się dla niego w 2016 r. debiutancki album „Morze”. W 2019 r. został zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej. W tym samym roku ukazała się jego druga płyta „Młodość”, która zebrała entuzjastyczne recenzje w mediach. W 2021 r. wydał album „Kora” – nowy, oryginalny pomysł na zaśpiewanie i zagranie znanych przebojów wielkiej wokalistki. Jak sam mówił: „opowieść sklejoną z wybranych utworów, o ogromnej tęsknocie, o głodzie miłości, ale i współczesnej Polsce”.

W kategorii Muzyka popularna nominowani byli także Paweł Szamburski oraz Ifi Ude.

Partnerem kategorii są Katowice - Miasto Muzyki Unesco.

Polityka 4.2022 (3347) z dnia 18.01.2022; Paszporty POLITYKI 2021; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Ralph Kaminski"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Diagnoza: borelioza. Ale czy na pewno?

W Polsce mnożą się fałszywe rozpoznania boreliozy. Oraz medycy, rzekomi specjaliści od tej choroby. A także rzekomi chorzy, spanikowani, że padli ofiarą kleszcza.

Paweł Walewski
07.11.2017
Reklama