Ludzie i style

Nie żyje legendarny Prince. 6 przebojów, których nigdy nie zapomnimy

mat. pr.
Niezaprzeczalna gwiazda lat 80. Jeden z najbardziej pracowitych twórców muzyki. Podczas całej swojej kariery sprzedał ponad 100 milionów płyt.

Prince, amerykańska legenda muzyki pop, został znaleziony martwy w swoim domu w Minneapolis. Miał 57 lat. Szczegóły dotyczące śmierci gwiazdy pozostają nieznane, ale wiadomo, że tydzień temu trafił do szpitala. Według informacji holenderskiego Telegraaf, manager piosenkarza podawał wówczas, że muzyk miał grypę i musiał przejść cykl badań. Jednak po kilku godzinach, został wypisany do domu.

Prince był jedną z największych gwiazd muzyki lat 80. Podczas całej swojej kariery sprzedał ponad 100 milionów płyt. Poniżej przypominamy jego największe hity:

 

Purple Rain (1986)

 

Kiss (1986)

 

When Doves Cry (1984)

 

Prince, Tom Petty, Steve Winwood, Jeff Lynne and others --While My Guitar Gently Weeps

 

Raspberry Beret (1985)

 

When You Were Mine (1980)

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną