Ludzie i style

Polski ciężarowiec przyłapany na dopingu w Rio. Musi opuścić wioskę olimpijską

Forum
Z Tomaszem Zielińskim były problemy jeszcze przed ogłoszeniem kadry na igrzyska.

Tomasz Zieliński to tegoroczny mistrz Europy w kategorii do 94 kg i wicemistrz z Tel Awiwu. W 2012 r. uczestniczył w igrzyskach olimpijskich w Londynie.

W Rio w tej samej kategorii rywalizuje jego o półtora roku starszy brat Adrian, który broni złota z Londynu.

Z Tomaszem Zielińskim były problemy jeszcze przed ogłoszeniem kadry na igrzyska.

W czerwcu Zieliński razem z Krzysztofem Szramiakiem zostali skreśleni z listy zawodników przygotowującej się do igrzysk w Rio de Janeiro. „To była trudna decyzja, ale nie mieliśmy innego wyjścia. Obaj lekceważyli sobie cykl przygotowań do igrzysk, nie przyjeżdżali na obowiązkowe zgrupowania, przysyłali zwolnienia lekarskie, swoją absencję tłumaczyli dziwnymi powodami. O konkretnych powodach nie chcę mówić, ale jedno jest bezsporne: zawodnik przygotowujący się do najważniejszej imprezy czterolecia powinien być pod opieką i kontrolą kadry szkoleniowej reprezentacji” – tłumaczył swoją decyzję Szymon Kołecki, prezes związku.

Jednak zarząd nie zaakceptował jego decyzji i głosowaniem przywrócił obu do kadry.

Ciężarowiec jest przekonany, że jest niewinny, i złożył odwołanie.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

CZECHY: Bezlitośni komornicy

Huragan, który niedawno uderzył w Morawy, nie tylko pozrywał tysiące dachów, lecz także odsłonił patologię czeskiej branży komorniczej, ścigającej za długi nawet dzieci.

Tomasz Maćkowiak
02.08.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną