Ludzie i style

Ubezpieczenie tuningowanego samochodu – co powinno się o nim wiedzieć?

Tuning samochodu jest popularnym sposobem zwiększenia mocy silnika lub zmieniania wyglądu pojazdu.

Miłośnicy szybkiej jazdy i zabawy na torze chętnie dokonują modyfikacji w swoich autach, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszy się specjalistyczne ubezpieczenie dla pojazdów po tuningu. Co powinno się wiedzieć o polisie tego typu?

Modified car insurance – polisa dla samochodów z wysokim ryzykiem

Towarzystwa ubezpieczeniowe ostrożnie podchodzą do kwestii ubezpieczenia samochodów, w których dokonano modyfikacji. Jeżeli tuning skupia się przede wszystkim na wyglądzie zewnętrznym pojazdu, sprawa jest łatwiejsza – zwykle polisa kosztuje tyle samo, co ubezpieczenie dla samochodu niemodyfikowanego. Natomiast w przypadku modyfikacji silnika bądź ważnego układu w aucie, ubezpieczyciel może życzyć sobie opłacenia o wiele wyższej składki. Dzieje się tak z powodu wzrostu ryzyka związanego z użytkowaniem samochodu tuningowanego. Często zwiększenie mocy silnika jest spowodowane chęcią uczestniczenia w wyścigach na torach i szybszej jazdy, co sprawia, że jazda jest mniej bezpieczna.

Jeżeli chce się wykupić niedrogą polisę z szerokim zakresem ubezpieczenia, warto zdecydować się na modified car insurance. Jest to ubezpieczenie specjalistyczne, dedykowane dla właścicieli tuningowanych pojazdów. Dzięki polisie samochód po modyfikacjach jest objęty szerszą ochroną niż zwykłe auto.

.Materiały klienta.

Co obejmuje modified car insurance?

W ramach ubezpieczenia dla modyfikowanych pojazdów zyskuje się pełną ochronę w przypadku wystąpienia awarii samochodu w czasie wyścigów na torze, jazdy po publicznych drogach oraz w pozostałych sytuacjach. Ochrona ubezpieczeniowa obowiązuje, zarówno gdy do uszkodzenia pojazdu dojdzie z winy właściciela, jak i w przypadku awarii spowodowanej przez innego uczestnika ruchu drogowego lub wyścigów. Dodatkowo modified car insurance można rozszerzyć o ochronę na wypadek kradzieży lub pożaru samochodu. Takie rozwiązanie jest opłacalne przede wszystkim z powodu niższych kosztów składki na rozbudowaną polisę.

Aby skorzystać z modified car insurance na atrakcyjnych warunkach, powinno się wybrać ofertę Lancaster Insurance. Brytyjskie towarzystwo ubezpieczeniowe specjalizuje się w tworzeniu polis dla samochodów tuningowanych i innych pojazdów niestandardowych, dlatego doskonale odpowiada na potrzeby różnych grup kierowców. Co ważne, ubezpieczenie z Wielkiej Brytanii obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej, dlatego bez przeszkód mogą z niego skorzystać mieszkańcy Polski.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak utrzymać pożądanie w związku z długim stażem

Zbigniew Liber w rozmowie z Joanną Cieślą o relacjach miłości i seksu.

Joanna Cieśla
12.01.2017
Reklama