Ludzie i style

Klinkier w nowoczesnym wydaniu

. . Röben Polska
.Röben Polska .
.Röben Polska .
.Röben Polska .

Cegły i płytki klinkierowe to bardzo chętnie wybierane rozwiązanie na elewacje oraz do wnętrz. To materiały budowlane, które są trwałe, ponadczasowe, odporne na wnikanie kurzu i brudu oraz uszkodzenia mechaniczne, a do tego nie wymagają renowacji. Wykonane są w pełni z naturalnych surowców i należą do grona ekologicznych materiałów budowlanych. Wypalane są z gliny, w wysokiej temperaturze, czemu zawdzięczają swoją trwałość. Rozmaite barwy są uzyskiwane w wyniku specjalnych technik wypalania, zastosowania różnych dodatków i glinek, dzięki którym uzyskuje się różne wybarwienia, odpowiadające aktualnym trendom architektonicznym. W ofercie marki Röben znajduje się kilka formatów klinkieru – m.in. klasyczny NF (240 x 115 x 71 mm) oraz wydłużone LDF (290 x 115 x 52 mm) i XLDF (365 x 115 x 52 mm). Zastosowanie klinkieru w wydłużonych formatach wpływa na postrzeganie wyłożonych nimi płaszczyzn, nadając im bardziej współczesny charakter. Ciekawym zabiegiem architektonicznym jest również, zestawienie ze sobą cegły w klasycznym formacie NF z wydłużonymi formatami LDF i XLDF. Rozwiązanie to pozwala na stworzenie niepowtarzalnej klinkierowej mozaiki – oryginalnej, nowoczesnej i nietuzinkowej, która niewątpliwie będzie wyjątkowa. Kreując elewacje i wystrój wnętrz warto wiedzieć również, że możliwe jest wykończenie jednej powierzchni różnymi barwami. Można to zrobić mieszając dowolną liczbę kolorów. Nie ma nic bardziej oryginalnego niż taka klinkierowa mozaika na zewnątrz lub wewnątrz domu.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Rozmowa z prof. Michałem Kosińskim o tym, co komputerowe algorytmy mogą odczytać z naszych zdjęć

Prof. Michał Kosiński o tym, co i jak komputerowe algorytmy mogą odczytać z dowolnego zdjęcia portretowego.

Jacek Żakowski
24.01.2021
Reklama