Ludzie i style

Telewizory LG OLED C1 i G1 Gallery: stworzone do najnowszych konsol

LG OLED C1 Game Optimizer LG OLED C1 Game Optimizer Materiały klienta
Telewizory serii G1 Gallery i C1 swoją doskonałą jakość obrazu zawdzięczają samoświecącym pikselom, które są źródłem szerokiego zakresu barw, głębokiej czerni oraz nieskończonego kontrastu, nieosiągalnego dla innych technologii wyświetlaczy.

Wyróżniają się najlepszymi technikami synchronizacji i odświeżania obrazu ze zmienną częstotliwością stosowanymi w monitorach gamingowych.

Telewizory dla graczy

W obu seriach telewizorów G1 Gallery i C1 gracze docenią walory obrazu i płynności ruchu. Obraz będzie odtwarzany płynnie bez zacięć dzięki układom synchronizacji obrazu NVIDIA G-SYNC i AMD Radeon FreeSync oraz funkcji VRR (Variable Refresh Rate). Gra zachwyci także barwami i szczegółowością. Przede wszystkim dzięki funkcji HGiG (odpowiednik HDR dla gier) zobaczymy szczegóły w jasnych i ciemnych scenach, które dotychczas były niewidoczne. Wrażenia dla scen z rozbłyskami, wybuchami będą potęgowane przez duży ekran telewizora.

Warto zwrócić uwagę na złącze HDMI 2.1. Jego parametry zapewnią przepustowość strumienia danych wymaganą dla najlepszych konsol Xbox (włączając w to flagowy model Xbox Series X), laptopów i komputerów stacjonarnych.

Telewizory LG OLED otrzymały certyfikat organizacji TÜV Rheinland potwierdzający brak migotania obrazu i niski poziom emisji niebieskiego światłaMateriały klientaTelewizory LG OLED otrzymały certyfikat organizacji TÜV Rheinland potwierdzający brak migotania obrazu i niski poziom emisji niebieskiego światła

Menu dla graczy Game Optimizer

Jak zarządzać funkcjami i parametrami, aby telewizor jak najlepiej współpracował z konsolami do gier? Specjalne menu dla graczy zapewnia dostęp do wszystkich ustawień związanych z grą w jednym miejscu. Mniej wprawni gracze mogą skorzystać z automatycznych opcji odtwarzania obrazu w zależności od gatunku – od strzelanek pierwszoosobowych (FPS) po gry fabularne i gry strategiczne (RTS).

Przyjazne menu webOS 6.0

Najnowsza wersja systemu operacyjnego webOS w połączeniu z nowym pilotem Magic pozwala na intuicyjne sterowanie telewizorem oraz wyszukiwanie materiałów w serwisach streamingowych, Internecie i kanałach TV. Nowe menu główne wyświetlane na pełnym ekranie zostało zaprojektowane zgodnie z potrzebami wynikającymi ze zmieniających się przyzwyczajeń widzów, czyli częstszego korzystania z kilku serwisów streamingowych.

Przydatną funkcją może być także Alert sportowy, czyli opcja powiadomień o wynikach meczów ulubionych drużyn. Niezależnie od tego co aktualnie oglądamy, dzięki alertom pojawiającym się na ekranie, możemy na bieżąco śledzić losy ulubionego zespołu i jeżeli sytuacja tego wymaga błyskawicznie przełączyć się na transmisję meczu.

LG OLED G1 Gallery Design webOS 6.0Materiały klientaLG OLED G1 Gallery Design webOS 6.0

Pilot Magic

To przede wszystkim wyszukiwanie głosowe w języku polskim. Zdolność uczenia się, rozpoznawanie głosów domowników, a także możliwość obsługi telewizora (platforma LG ThinQ) czynią go niepowtarzalnym. W tym roku doszły nowe rozwiązania.

  • Funkcja Magic Tap (z modułem NFC) po dotknięciu pilota smartfonem umożliwia przesyłanie materiałów wideo na ekran TV lub odwrotnie.
  • Funkcja Next Picks analizuje preferencje użytkowników tak, aby mogli oni odkrywać więcej treści odpowiadających ich zainteresowaniom.

Skróty na przyciskach m.in. do serwisów Netflix czy Prime Video to duża wygoda.

Telewizory OLED G1 Gallery i C1 bezpieczne dla wzroku i ekologiczne

Telewizory LG OLED otrzymały certyfikat organizacji TÜV Rheinland potwierdzający brak migotania obrazu i niski poziom (zaledwie 29 proc.) emisji niebieskiego światła szkodliwego dla oczu oraz brak zagrożenia fotobiologicznego. Są to też telewizory ekologiczne, do produkcji których wykorzystuje się najmniej szkodliwych tworzyw (certyfikat SGS Eco Product).

Telewizory OLED serii C1 z klasyczną podstawą dostępne są w pięciu rozmiarach 48, 55, 65, 77 i 83 cali.Materiały klientaTelewizory OLED serii C1 z klasyczną podstawą dostępne są w pięciu rozmiarach 48, 55, 65, 77 i 83 cali.

Czym się różnią telewizory serii G1 Gallery i C1?

Jeśli szukamy telewizora z najlepszą jakością obrazu, to telewizory serii G1 Gallery o przekątnych 55, 65 i 77 cali zostały wyposażone w matrycę wykonaną w nowej technologii OLED evo. Obraz ma zwiększoną jasność, efekty HDR są jeszcze lepiej zauważalne, a tym samym zadziwiają wyrazistością, detalami i realizmem. Seria LG OLED G1 nazywana jest także Gallery, ponieważ telewizor powieszony na ścianie wygląda jak obraz. Uchwyt wbudowany w telewizor sprawia, że ekran przylega do ściany i ma zaledwie dwa centymetry głębokości. Można na nim oglądać obrazy z aplikacji Galeria, którą znajdziemy w menu telewizora. Uchwyt jest sprzedawany w zestawie z telewizorem. Dodatkową funkcją, która dostępna jest w modelach serii G1 Gallery jest możliwość sterowania głosowego bez użycia pilota.

Telewizory OLED serii C1 z klasyczną podstawą dostępne są w pięciu rozmiarach 48, 55, 65, 77 i 83 cali. Zwróćmy uwagę na wykończenie w kolorach Titan i Vanilla. Najmniejszy 48 calowy OLED zadowoli graczy - może służyć jako bardzo duży monitor. A największy ekran 83 calowy to marzenie przy oglądaniu filmów 4K HDR. Po pierwszej sesji filmowej już nie będziemy chcieli iść do kina.

Materiał przygotowany przez Firmę LG

Polityka 24.2021 (3316) z dnia 08.06.2021; Rynek; s. 60
Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Przegrasz czy wygrasz, wracaj do domu. Czyli jak sobie radzić z porażką i sukcesem

Jak sobie poradzić z porażką, ale też sukcesem.

Grzegorz Gustaw
08.08.2017
Reklama