Ludzie i style

Partnerzy z renomą

Marvipol Topiel 18 - apartament pokazowy; fot. Mikołaj Dąbrowski Marvipol Topiel 18 - apartament pokazowy; fot. Mikołaj Dąbrowski Materiały klienta
Ostatnie półtora roku to czas zmian i spowolnienia wielu sfer życia. Jest jednak obszar, który nabrał niezwykłego rozpędu – projektowanie i urządzanie wnętrz. Coraz większą popularnością cieszą się wykończenia pod klucz.

Rozwój polskiego rynku mieszkaniowego trwa w najlepsze. – Wykończeniem wnętrz zajmujemy się od 15 lat i takich wzrostów jak dziś jeszcze nie obserwowaliśmy – mówi Anna Czub, dyrektor generalna Galerii Venis. – Pandemia spowodowała lub przyspieszyła wiele zmian. Zaczęliśmy bardziej doceniać komfort i bezpieczeństwo.

Chętnie więc zawierzamy specjalistom. Oczekujemy bowiem wnętrz w pełni dostosowanych do potrzeb, ale bez utrudniania sobie życia i zdejmując z siebie znaczną część odpowiedzialności. A to zapewnia wykończenie mieszkania pod klucz.

Marvipol Topiel 18 - apartament pokazowy; fot. Mikołaj DąbrowskiMateriały klientaMarvipol Topiel 18 - apartament pokazowy; fot. Mikołaj Dąbrowski

Pakiety korzyści

Projektowanie i aranżowanie wnętrz to niekiedy długi i skomplikowany proces. Jeśli lokal odbierany jest w tzw. stanie deweloperskim, potrzebne są spore umiejętności organizacyjne. Kluczowy jest wybór odpowiedniej ekipy remontowej, co w dobie dużego zainteresowania takimi usługami może okazać się problemem. Potrzeba bowiem zaufanych i przewidywalnych fachowców, którzy wykonają wszystkie prace w jasno określonym przedziale finansowym. Do tego dochodzi konieczność samodzielnego zakupu potrzebnych materiałów, aż wreszcie mebli i dodatkowego wyposażenia.

Zupełnie nową jakością jest jednak nabycie mieszkania wykończonego. Wtedy nie trzeba się martwić o nadzór, a koordynacją całego procesu zajmuje się deweloper albo specjalistyczna firma oferująca kompleksowe usługi – taka jak Galerie Venis, współpracująca i z deweloperami, i klientami indywidualnymi. Proponowane przez firmę pakiety otwierają drogę do pełnej personalizacji wnętrza, a ponadto do przekazania odpowiedzialności za cały proces sprawdzonemu partnerowi z doskonałą renomą. Co ważne, przy zakupie pakietu wykończeniowego Galerie Venis udzielają gwarancji niezmienności ceny. To istotne w dobie rosnących kosztów, m.in. za materiały.

ECHO Browary Warszawskie - mieszkanie klienta indywidualnego; fot. Mikołaj DąbrowskiMateriały klientaECHO Browary Warszawskie - mieszkanie klienta indywidualnego; fot. Mikołaj Dąbrowski

Oferowanie gotowych do zamieszkania nieruchomości skraca i usprawnia cały proces przygotowywania inwestycji deweloperskich, a oprócz tego wpływa znacząco na komfort życia mieszkańców. Zaufane ekipy remontowe działają w jednym czasie, nie ma więc ryzyka, że część lokatorów musi znosić np. hałasy u sąsiadów. Dla dewelopera to też większa pewność, że oddane do użytku części wspólne, takie jak klatki schodowe, korytarze czy windy, nie zostaną uszkodzone chociażby podczas transportu materiałów.

– Wykończenie pod klucz od dawna zdobywa popularność w krajach zachodnich. Dzięki temu np. budynki mogą składać się z lokali urządzonych w spójnym standardzie – dodaje Anna Czub. Takie rozwiązanie to również moc korzyści dla klientów indywidualnych: bezpieczeństwo, uniknięcie stresu, mniejsze zaangażowanie w całe przedsięwzięcie, a więc oszczędność czasu i energii. Co ważne, na mieszkanie wykończone można wziąć korzystniejszy kredyt hipoteczny.

MARVIPOL Topiel 18 - wizualizacja dwupoziomego apartamentu pokazowego; fot. Mikołaj DąbrowskiMateriały klientaMARVIPOL Topiel 18 - wizualizacja dwupoziomego apartamentu pokazowego; fot. Mikołaj Dąbrowski

Nowe potrzeby

Rosnące ceny mieszkań przekładają się na coraz większy udział mniejszych metraży, na których trzeba zaplanować różnorodne funkcje. Wymagania lokatorów też dynamicznie się zmieniają.

– Wszystko wymaga dopasowywania wnętrz deweloperskich do nowych potrzeb. Wśród dostawców szukamy ciekawych rozwiązań funkcjonalnych, które w oszczędny sposób pozwalają zagospodarować przestrzeń, np. wydzielić z niej strefę do pracy zdalnej – zauważa Anna Czub. Zwraca też uwagę na duże zainteresowanie wyrazistymi kolorami: granatem, odcieniami zieleni, pomarańczu, czy renesansem barwy żółtej. Na nowo podchodzimy do aranżacji stref outdoorowych, takich jak balkony i loggie, które doceniliśmy w dobie pandemii jako dodatkowe przestrzenie użytkowe.

Ta dynamika zmian plus nieprzewidywalność kosztów usług i materiałów podnoszą atrakcyjność wykończenia pod klucz. Przykładowo Galerie Venis, dzięki współpracy ze sprawdzonymi partnerami oraz dostawcami, gwarantują klientom niezmienność cen i terminów, o co trudno przy samodzielnym urządzaniu wnętrza.

Marvipol Topiel 18 - apartament pokazowy; fot. Mikołaj DąbrowskiMateriały klientaMarvipol Topiel 18 - apartament pokazowy; fot. Mikołaj Dąbrowski

Elastyczne podejście

Zaangażowanie specjalistów z Galerii Venis upraszcza aranżowanie mieszkań, ponadto pozwala sprawnie dostosowywać projekty do konkretnych inwestycji. Pokazuje to chociażby bogata współpraca z deweloperami. W portfolio firmy znajdują się wykończenia pod klucz w takich prestiżowych miejscach jak Browary Warszawskie czy Ogrody Graua we Wrocławiu. W obydwu przypadkach historyczna tkanka architektoniczna została popisowo zaadaptowana do współczesnych potrzeb mieszkaniowych. Inne przykłady realizacji Galerii Venis to wykończenie apartamentów premium Topiel N°18 na warszawskim Powiślu, lokali w Echo Fuzja Łódź czy w gdańskich Dwóch Motławach.

Materiał powstał we współpracy z marką Galerie Venis

Salon 8/2021 (100187) z dnia 27.09.2021; Promocja; s. 112
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021
Reklama