Ludzie i style

Tapety jak obrazy

. . mat. pr.
Twórcy współczesnych tapet szukają inspiracji w naturze i na ulicach miast. Przenoszą na grafikę nostalgiczne pejzaże, egzotyczne ptaki, murale.

W ofercie Galerie Venis znajdziemy też desenie geometryczne i abstrakcyjne malarskie motywy. Tapeta może dawać złudzenie ściany wyłożonej marmurem, przyozdobionej szlachetnym freskiem, otulonej miękkim szalem.

Według Anny Czub, dyrektor generalnej Galerie Venis, możliwości, jakie dają projektantowi tapety, są nie do przecenienia. – Spójrzmy na tę błękitno-beżową – mówi, pokazując wzór Karelia marki Wonderwall, przypominający drzewa rosnące nad wodą. – Tapeta definiuje wnętrze i stanowi wskazówkę dla dalszych wyborów. W tym przypadku połączona została z dębową podłogą, ciemną zabudową, złotymi lampami.

Ale tapeta ubierze też wnętrze już gotowe. Łącząc w sobie barwy zastosowane już w przestrzeni, nada pomieszczeniom harmonii.

.mat. pr..

Współczesne tapety – dzięki szlachetnym teksturom, jakości druku i trójwymiarowym reliefom – to design najwyższej próby. Dodają wnętrzom indywidualizmu. Sprawdzą się na wysokich ścianach apartamentów w kamienicach, ale też optycznie powiększą pokoje o skromniejszym metrażu. Wykonane z jakościowych materiałów, odporne są na parę wodną, dlatego coraz częściej stosuje się je także w kuchniach i łazienkach.

Ten sam deseń wykorzystany w kilku pomieszczeniach nada wnętrzu spójność, co jest szczególnie ważne w przypadku niewielkich apartamentów. Lekki wzór nie da poczucia przesytu. Wyrazisty, zastosowany w jednym miejscu, zadziała jak obraz.

.mat. pr..

Wybór wzorów dostępnych w Galerie Venis może oszałamiać. Tym bardziej każdy znajdzie coś, co odpowiada jego gustowi oraz osobowości.

A jeśli za parę lat zapragniemy zmienić modny dziś floralny motyw na minimalistyczną grafikę? Tapetę wymienić łatwo, wystarczą dwa dni, żeby całkowicie odmienić wnętrze.

Materiał przygotowany przez Galerie Venis

Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Jerzy Stuhr (1947–2024). Półśrodki go nie interesowały

Wielcy artyści pozostawiają po sobie legendę. Jerzy Stuhr zostawił ich kilka: inteligenta, moralisty, nauczyciela i mistrza rozrywki.

Janusz Wróblewski
16.07.2024
Reklama