Ludzie i style

Klimatyzatory przenośne – sposób na upał w domu lub mieszkaniu

. . mat. pr.
Najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z wysokimi temperaturami w domu lub mieszkaniu podczas upalnych dni jest wykonanie klimatyzacji. Wybór popularnych, instalowanych na stałe klimatyzatorów typu split nie zawsze jest jednak możliwy. W takiej sytuacji sprawdzonym rozwiązaniem jest zakup klimatyzatora przenośnego.

Klimatyzator przenośny to urządzenie, które nie wymaga montażu. Wystarczy ustawić go w wybranym pomieszczeniu, podłączyć do prądu, a rurę odprowadzającą ciepłe powietrze umieścić na zewnątrz, np. przez uchylone okno lub drzwi balkonowe. Klimatyzator przenośny może być stosowany w różnych pomieszczeniach w zależności od potrzeb – przykładowo można nim schładzać salon, a następnie sypialnię – chociażby na noc, aby snu nie utrudniała nam wysoka temperatura powietrza we wnętrzu. Urządzenia przenośne to bardzo dobre rozwiązanie m.in. w mieszkaniach usytuowanych w budynkach wielorodzinnych. Jego użytkowanie nie wiąże się z koniecznością montażu jednostki zewnętrznej na elewacji, jak to mam miejsce w przypadku urządzeń typu split, a tym samym nie wymaga uzyskania zgody zarządcy budynku na wykonanie takiej instalacji.

.mat. pr..

Nowoczesne klimatyzatory przenośne

Chłodzenie wnętrz bez konieczności wykonywania instalacji zapewnią nam nowoczesne, przenośne klimatyzatory inwerterowe Viessmann Vitoclima 100-P. Urządzenia dostępne są w dwóch wersjach: o mocy 2,7 kW - gwarantujące przyjemny chłód w pomieszczeniu o powierzchni 12-27 m2 oraz o mocy 3,5 kW - przeznaczone zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania powietrza w pomieszczeniach o powierzchni 16-35 m2. Klimatyzatory o większej mocy zapewnią więc komfortową temperaturę we wnętrzach nie tylko w sezonie letnim, ale również poza nim.

.mat. pr..

Komfortowe użytkowanie klimatyzacji

Klimatyzatory Vitoclima 100-P charakteryzują się wysoką klasą energetyczną A w trybie chłodzenia i A+ w trybie grzania. Urządzenia mogą pracować w szerokim zakresie temperatur: od +16 do +30°C. Co ważne, Vitoclima 100-P napełnione są ekologicznym czynnikiem chłodniczym - propanem R290. Krąży on w obiegu zamkniętym i nie ulega zużyciu, dzięki czemu nie wymaga uzupełniania.
Klimatyzatory przenośne utrzymane są w nowoczesnym stylu - bez problemu można je wkomponować w każde wnętrze domu lub mieszkania. Poza jednostką przenośną wyposażoną w wyświetlacz cyfrowy, w skład zestawu Vitoclima 100-P wchodzą również przyłącza, rura odprowadzająca ciepłe powietrze, a także pilot zdalnej obsługi. Pracą urządzenia można sterować również za pomocą aplikacji mobilnej.

Klimatyzatory Vitoclima 100-P dostępne są w sprzedaży w sklepie internetowym Viessmann: www.sklep-viessmann.pl.

Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Dlaczego książki drożeją, a księgarnie upadają? Na rynku dzieje się coś dziwnego

Co trzy dni znika w Polsce jedna księgarnia. Rynek wydawniczy to materiał na poczytny thriller.

Justyna Sobolewska, Aleksandra Żelazińska
18.04.2024
Reklama