Ludzie i style

W Katowicach powstanie HUB Gamingowo-Technologiczny

Wizualizacja HUBu Gamingowo-Technologicznego_AMC – Andrzej M. Chołdzyński. Wizualizacja HUBu Gamingowo-Technologicznego_AMC – Andrzej M. Chołdzyński. mat. pr.
Katowice od lat stawiają na innowacje, nie dziwi więc, że własnie wykonały kolejny krok w kierunku powstania katowickiego HUB-u Gamingowo-Technologicznego.

Powstanie HUB-u Gamingowo-Technologicznego to projekt, który wytycza kierunek rozwoju Katowic. Mamy dobre doświadczenia związane z rewitalizacją terenów pokopalnianych. Strefa Kultury powstała właśnie na terenie dawnej kopalni, a jej budowa w sposób znaczący wpłynęła na rozwój i wizerunek miasta. To kolejny krok w stronę przyszłości i nowoczesnych technologii. Wierzę, że ten ruch przyciągnie nowych inwestorów i wpłynie na stworzenie nowych miejsc pracy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Ogłoszenie wyników konkursu – przewodniczący sądu konkursowego – Stanisław Podkański prezydent Katowic – Marcin Krupa oraz Andrzej Chołdzyński ze zwycięskiej pracowni AMC.mat. pr.Ogłoszenie wyników konkursu – przewodniczący sądu konkursowego – Stanisław Podkański prezydent Katowic – Marcin Krupa oraz Andrzej Chołdzyński ze zwycięskiej pracowni AMC.

HUB Gamingowo-Technologiczny ma stanowić wspólną przestrzeń dla firm technologicznych, game developerów, czyli producentów gier, a także środowiska związanego z e-sportem, które zajmuje się organizacją rozgrywek, turniejów i realizacją transmisji. W Katowicach działa kilkanaście takich firm, w regionie kilkadziesiąt. Choć część ich działalności jest zbieżna, to jednak mają różne potrzeby i interesy. Ideą HUB-u jest skupienie przedstawicieli nowych technologii w jednym miejscu i przyciągnięcie kolejnych firm, poprzez spełnienie ich wymagań i umożliwienie dalszego rozwoju. Może w tym pomóc międzynarodowa rozpoznawalność, którą przynoszą organizowane w Katowicach mistrzostwa świata w e-sporcie – Intel Extreme Masters.

Zlecone zostały już prace projektowe dotyczą pierwszego z sześciu przewidzianych etapów projektu i polegają na stworzeniu dokumentacji dla adaptacji i rewitalizacji już istniejących budynków po KWK Wieczorek, w których znajdą się między innymi powierzchnie biurowe i coworkingowe, studia nagrań, laboratoria, zaplecze infrastruktury IT, a także sale konferencyjne i pomieszczenia edukacyjne. Wartość pierwszego etapu szacowana jest na około 200 mln zł.

Reklama

Czytaj także

null
Historia

Dlaczego tak późno? Marian Turski w 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim

Powstanie w warszawskim getcie wybuchło dopiero wtedy, kiedy większość blisko półmilionowego żydowskiego miasta już nie żyła, została zgładzona.

Marian Turski
19.04.2023
Reklama