Ludzie i style

Wakacyjna impreza? Tylko z planszówkami!

Imprezowe gry – Rebel Imprezowe gry – Rebel mat. pr.
Ognisko na plaży? Wieczór na tarasie? Wyjazd ze znajomymi w góry? Wakacje jak żaden inny czas w roku obfitują w spotkania towarzyskie. A z tymi, jak wiadomo, doskonale łączą się nowoczesne gry planszowe!

Wszędzie tam, gdzie spotykają się nowo poznane osoby, które chcą się jakoś zintegrować lub starzy znajomi szukający ciekawego zajęcia, dobrze dobrana planszówka będzie na wagę złota. Pozwoli przełamać pierwsze lody, sprawi, że lepiej się poznacie i zapewni mnóstwo śmiechu. A wspomnienia ze wspólnej zabawy zostaną z Wami na zawsze.

Poniżej znajdziesz 5 propozycji najlepszych gier imprezowych, które polecają się na wakacje.

Time's Up! Party

Jak wakacje, to impreza, a jak impreza to… kalambury! Mimo upływu lat wciąż pozostają jedną z najpopularniejszych zabaw towarzyskich i stanowią inspirację dla twórców gier skojarzeniowych. Co więcej, są naprawdę wartościową rozrywką – przekazując hasła innym ćwiczymy empatię, nieszablonowe myślenie, a czasem nawet pamięć! W grze Time's Up! Party nasze kalambury składają się z trzech rund. W pierwszej możemy omówić wylosowane hasło, w drugiej musimy użyć jednego słowa, a w trzeciej mamy do dyspozycji tylko gesty. W każdej rundzie korzystamy z tej samej puli haseł, musimy więc zapamiętywać najbardziej charakterystyczne skojarzenia.

Podaj dalej!mat. pr.Podaj dalej!

Podaj dalej

Nieco inną formą kalamburów są te, w których hasła przekazujemy za pomocą rysunków. A gdyby tak połączyć ten koncept z głuchym telefonem? Jakkolwiek absurdalnie to brzmi, twórcy Podaj dalej! wpadli właśnie na taki pomysł i stworzyli w ten sposób kreatywną i ciekawą zabawę. Podczas rozgrywki każdy z graczy losuje hasło, które stara się narysować w specjalnym notesie. Następnie przekazuje obrazek sąsiadowi – jego zadaniem jest odgadnięcie hasła i zapisanie go. Kolejna osoba będzie musiała narysować to właśnie hasło. W ten sposób gra toczy się, póki notes nie wróci do właściciela. I choć w grze zasadniczo chodzi o to, żeby hasło dotarło do ostatniej osoby w niezmienionej formie, znacznie zabawniej jest, gdy po drodze możemy obserwować szereg zabawnych pomyłek. Właśnie dlatego im gorzej idzie nam rysowanie, tym lepiej (a na pewno śmieszniej)!

Tajniacymat. pr.Tajniacy

Tajniacy

Gry imprezowe tak doskonale rozwijają nasze znajomości nie tylko przez wspólny śmiech. We wszystkich zabawach słownych mamy szansę zaobserwować, jakie skojarzenia mają nasi znajomi, a tym samym lepiej ich poznać. A zdobytą w ten sposób wiedzę można wykorzystać w kolejnych rozgrywkach! Na przykład w grze Tajniacy, w której uczestnicy wcielają się w jedną z dwóch ról, z których każda związana jest z innymi wyzwaniami. Kapitanowie drużyn przez cały czas widzą, które z rozłożonych na stole haseł należą do nich, a które do przeciwników. Ich zadaniem jest wymyślanie skojarzenia do zaprezentowanych słów w taki sposób, by połączyć ich możliwie jak najwięcej. Reszta grupy musi odgadnąć, co mógł mieć na myśli ich przedstawiciel. Łączenie losowych haseł skojarzeniami, które drużyna ma odgadnąć, to niezła gimnastyka umysłowa, zmuszająca do kreatywnego myślenia.

Top 10mat. pr.Top 10

Top 10

Jeśli sądzisz, że kreatywność to Twoje drugie imię, a współpracę ze znajomymi masz w małym palcu, spróbuj swoich sił w Top 10 – grze towarzyskiej, w której będziecie wymyślali hasła jak najlepiej odzwierciedlające wylosowane miejsce w szeregu. W każdej z 5 rund jedna osoba będzie kapitanem-odgadującym, podczas gdy pozostali losują numery od 1 do 10. Następnie odczytywana jest zajawka – obszar, do jakiego mają się odnosić nasze skojarzenia (np. “dokończ życzenia świąteczne od najbardziej złośliwych do najlepszych”). Numery graczy wskazują, w którym miejscu między jednym a drugim kryterium ma znaleźć się ich odpowiedź. Każdy musi odpowiedzieć na zajawkę w sposób, który jego zdaniem odzwierciedla to miejsce. Kiedy każdy odpowie, kapitan będzie próbował ułożyć odpowiedzi w kolejności rosnącej. Każda pomyłka kosztuje drużynę żeton jednorożca, a gdy te się skończą – przegrywacie. Ale wystarczy, że pod koniec 5. rundy zostanie Wam choć jeden jednorożec, a możecie się cieszyć zwycięstwem.

Odjechane jednorożcemat. pr.Odjechane jednorożce

Odjechane Jednorożce

A skoro już o jednorożcach mowa… Któż nie marzy o posiadaniu własnego stadka tych magicznych stworzeń? Grając w Odjechane Jednorożce możesz zbliżyć się do tego celu, choć zamiast przyjaznej gromady będziesz tworzyć raczej śmiercionośną armię niosącą zniszczenie Twoim wrogom (przyjaciołom w sumie też). Na samym początku każdy z Was otrzyma kartę jednorożka. Następnie będziecie zagrywali kolejne stworzenia do stajni swojej i przeciwników, by kumulować przydatne efekty albo niweczyć plany pozostałych. To dynamiczna i wciągająca gra pełna kaskadowych efektów i niespodziewanych zwrotów akcji, ale ostrzegamy: mnóstwo tu brudnych zagrywek i negatywnej interakcji, więc nie bierzemy odpowiedzialności za stan Waszej przyjaźni po skończonej partii!

Materiał przygotowany przez Rebel

Reklama

Czytaj także

null
Historia

Mieli rusyfikować, a się spolonizowali. Rosyjscy kolonizatorzy na Mazowszu

W XIX w. car sprowadził na Mazowsze rosyjskich kolonistów. Mieli krzewić rodzimą kulturę i zruszczać okoliczną ludność. Zamiast tego Rosjanie sami się spolonizowali.

Violetta Wiernicka
21.05.2024
Reklama