Ludzie i style

Zdjęcia na każdą ścianę

Epson L8180 – galeria pięknych zdjęć formatu A3 (i nie tylko) za grosze i bez wychodzenia z domu Epson L8180 – galeria pięknych zdjęć formatu A3 (i nie tylko) za grosze i bez wychodzenia z domu mat. pr.
Dzisiaj, z komórką w kieszeni, każdy jest fotografem, ale czy każdy z nas ma szansę zamienić mieszkanie w galerię ulubionych zdjęć? Według Epsona dziś już jest to możliwe, dzięki nowym drukarkom fotograficznym EcoTank.

„Dziś już jest to możliwe” to słowa kluczowe. Drukarki fotograficzne, zdolne drukować zdjęcia o wysokiej jakości obrazu, są dostępne w sprzedaży od dawna, ale korzystali z nich dotąd głównie zawodowi fotografowie i zdeklarowani pasjonaci fotografii. Były to urządzenia elitarne, przede wszystkim z powodu kosztów. Ceny dobrych drukarek, a zwłaszcza atramentów do nich, skutecznie studziły entuzjazm większości potencjalnych użytkowników. W dodatku nie każda drukarka była w stanie pokrywać tuszem papier o wielkim formacie, a przecież zdjęcie na ścianie, w przeciwieństwie do fotografii robionych z myślą o albumach, wymaga słusznego rozmiaru.

Epson, tworząc serię drukarek fotograficznych EcoTank, zastosował tę samą strategię, dzięki której podbił przebojem rynek tradycyjnych drukarek atramentowych – drastycznie zmniejszył koszty eksploatacji. Pamiętacie te absurdalne czasy, gdy po opróżnieniu kartridży z barwnikiem niejednokrotnie bardziej opłacało się kupić nową drukarkę w promocji niż nowy zestaw horrendalnie drogich pojemników z tuszem, które w dodatku nie wystarczały na długo? Epson zmienił reguły gry, wprowadzając drukarki z naprawdę dużymi pojemnikami na atrament, który w dodatku można było uzupełniać za rozsądną cenę. Ta sama zaleta wyróżnia serię drukarek fotograficznych EcoTank. Jeden zestaw butelek z atramentem (przy czym pierwszy dostajemy gratis kupując urządzenie) wystarcza na wydrukowanie do 2300 zdjęć 10x15 cm w wysokiej jakości, co oznacza, jak deklaruje Epson, najniższy na rynku koszt druku.

L8160 – mniejszy format i… jeszcze lepsza cenamat. pr.L8160 – mniejszy format i… jeszcze lepsza cena

W dodatku – a w tym przypadku rozmiar naprawdę ma znaczenie – najwyższy model z serii EcoTank, Epson L8180, może drukować zdjęcia w formacie nawet A3+, czyli aż 329 x 483 mm. I takie zdjęcie, powieszone na ścianie, rzeczywiście ma już szansę zrobić wrażenie. Zwłaszcza że technologia druku zastosowana w najnowszej generacji EcoTank pozwala oddać detale zdjęcia oraz kolory z dużą precyzją i wiernością. Wrażenie robią nie tylko żywe i naturalne barwy. Koneserzy fotografii czarno-białej docenią, że – dzięki zastosowaniu dodatkowego, szarego atramentu – ich zdjęcia nie będą cierpieć na dość powszechną w przypadku domowych drukarek fotograficznych ułomność, czyli podbarwienia.

Oprócz barwników do drukowania fotografii, urządzenia z serii EcoTank wyposażane są także w czarny atrament pigmentowy do druku dokumentów tekstowych. Są to bowiem maszyny wielofunkcyjne, zdolne pełnić rozmaite funkcje biurowe. Mają wbudowany skaner, mogą drukować nie tylko zdjęcia, grafiki i dokumenty, ale też robić nadruki na płytach CD/DVD, a także wykorzystywać papier kreślarski i tekturę. Podajnik papieru ciągłego umożliwia drukowanie na nośniku o grubości 1,3 mm i długości do 2 m.

Jeżeli z kolei zadowoli nas wydruk w formacie A4, warto przyjrzeć się modelowi Epson L8160. Ma wszystkie zalety omawianego wyżej urządzenia, w tym wygodną obsługę za pomocą wbudowanego dużego ekranu dotykowego (dzięki czemu można obyć się bez komputera) lub smartfona, za to mniejsze rozmiary i, rzecz jasna, niższą cenę.

Projektowanie i druk z komórek i tabletów – tak proste jak wysyłanie mailamat. pr.Projektowanie i druk z komórek i tabletów – tak proste jak wysyłanie maila

Dołączana aplikacja Epson Smart Panel pozwala obsługiwać drukarki z komórki bez podłączania do komputera,, a Creative Print krok po kroku pomaga w projektowaniu estetycznych dokumentów – od CV po kolaże.

Nabywając obydwa modele możemy bezpłatnie wydłużyć okres gwarancji do 3 lat – wystarczy zarejestrować zakup na stronie producenta.

Materiał powstał we współpracy z firmą EPSON

Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Jerzy Stuhr (1947–2024). Półśrodki go nie interesowały

Wielcy artyści pozostawiają po sobie legendę. Jerzy Stuhr zostawił ich kilka: inteligenta, moralisty, nauczyciela i mistrza rozrywki.

Janusz Wróblewski
16.07.2024
Reklama