Ludzie i style

Czy domowe oczyszczacze radzą sobie ze smogiem?

. . Materiały klienta
Sezon grzewczy niestety wciąż oznacza również sezon na smog. Chroniąc się przed niebezpiecznymi dla zdrowia zanieczyszczeniami często mocno ograniczamy aktywność zewnętrzną, zamykając się w domach.

Okazuje się jednak, że nawet tam nie zawsze możemy czuć się bezpiecznie, ponieważ smog może przedostawać się również do wnętrz domu, nie tylko przez uchylone okna. Aby przygotować się do zimy i sąsiada ogrzewającego swój dom „kopciuchem” warto zainwestować w oczyszczacz, który usunie składniki smogu z powietrza, którym oddychamy w domu.

.Materiały klienta.


Nowoczesne oczyszczacze Viessmann V-Air 100 oraz HL-OP-15 wyposażone są szereg filtrów, w tym HEPA H13, który usuwa z powietrza najdrobniejsze i najniebezpieczniejsze zanieczyszczenia smogowe, czyli pyły zawieszone. Wskaźnik zanieczyszczenia pyłami zawieszonymi PM 2,5 poinformuje o obecności zanieczyszczeń smogowych w pomieszczenia, a funkcja „Auto” automatycznie dostosuje prędkość oczyszczania powietrza w zależności od jego aktualnej jakości.

.Materiały klienta.


Zastosowany w oczyszczaczach V-Air 100 i HL-OP-15 kilkustopniowy system filtracji usuwa z powietrza nie tylko zanieczyszczania smogowe, ale również alergeny, formaldehy­d i benzen. Zapewnia również filtrację pod kątem szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych i usuwa nieprzyjemne zapachy oraz dym papierosowy. Poza wyspecjalizowanymi filtrami, oczyszczacze Viessmann wyposażone są w lampę UV, która eliminuje wirusy, drobnoustroje i bakterie. Tym samym usuwają z powietrza nawet 99,98% zanieczyszczeń.

www.oczyszczaj.pl

Materiał przygotowany przez firmę Viessmann.

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyznania nawróconego katechety. „Dwie osoby na religii? Kościół reaguje histerycznie, to ślepa uliczka”

Problem religii w szkole był przez biskupów ignorowany, a teraz podnoszą krzyk – mówi Cezary Gawryś, filozof, teolog i były nauczyciel religii.

Jakub Halcewicz
09.09.2024
Reklama